Jak sprać tusz do rzęs? Jak usunąć plamy z tuszu?

Kobiety z reguły chcą, aby ich tusze do rzęs były jak najtrwalsze. Makijaż w końcu powinien utrzymywać się w nienaruszonym stanie przez wiele godzin, a najlepiej cały dzień. Jednak w w razie zabrudzeń ubrań, do jakich może dojść, taki właśnie trwały kosmetyk bardzo trudno jest zmyć.

Jak usunąć plamy z tuszu do rzęs?

Brzydka plama z tuszu może zniszczyć ulubioną bluzkę czy sukienkę. Zwykły proszek do prania może sobie z nią nie poradzić. Warto zatem spróbować kilku innych sposobów:

  1. Świeżą jeszcze plamę należy pocierać benzynę. Następnie na pół godziny warto ją posmarować płynem do mycia naczyń,a później zwyczajnie wyprać.
  2. Plamę można także namoczyć w ciepłej wodzie. Później plamę trzeba pocierać gorącą gliceryną.
  3. Jeśli plama jest jeszcze świeża, to plamę można pocierać płynem micelarnym lub płynem do demakijażu oczu.
  4. Plamę z tuszu do rzęs można również bardzo mocno potrzeć ogromną ilością mydła. Tak namoczoną bluzkę czy inne ubranie warto zostawić na całą noc.
  5. Środkiem, który jest bardzo skuteczny w usuwaniu różnego rodzaju plam, w tym także z tuszu do rzęs, jest alkohol, a dokładniej wódka lub spirytus.

Jak sprać plamy z tuszu do rzęs z ręcznika?

Nawet po najlepiej wykonanym demakijażu mogą pojawić się plamy na ręczniku do twarzy. Trudno je usunąć w zwyczajnym praniu. Należy zastosować takie same metody, jak w przypadku pozostałych ubrań.

Bardzo ważne jest jednak, aby plamy po tuszu do rzęs, jak i innych kosmetykach zmywać, kiedy są jeszcze świeże. Po zaschnięciu będą bardzo trudne do usunięcia.

Jak sprać tusz do rzęs? Jak usunąć plamy z tuszu?
3.5 (70%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a