Strobing – czym jest ta technika, jak wykonać?

Strobing to nic innego jak proces konturowania twarzy, w którym wykorzystuje się jedynie kosmetyki rozświetlające. Obecnie jest najpopularniejszym sposobem modelowania twarzy, stosowanym przez celebrytki czy gwiazdy kina.

Jego nazwa wywodzi się z fotografii – w strobingu chodzi o to, aby uzyskać na twarzy efekt jak po zastosowaniu lampy błyskowej. Dzięki tej technice możemy otrzymać bardzo naturalny, odmładzający makijaż. Co więcej strobing poradzi sobie z opuchlizną pod oczami, a także nada zmęczonej twarzy świeży wygląd. Jest prosty do wykonania i świetnie nadaje się na lato.

 

Jak umiejętnie wykorzystać strobing?

Strobing z całą pewnością nie zmieni nam diametralnie rysów twarzy – nie takie jest bowiem jego zadanie. Ma on odmłodzić twarz, nadać jej naturalnego blasku. Podczas strobingu unikajmy tworzenia wyraźnego kontrastu między rozświetlonymi i matowymi partiami twarzy. Aby temu zapobiec, ważne jest dobranie odpowiedniego koloru rozświetlacza. Po nałożeniu możemy krawędzie kosmetyku nieco zblendować pędzlem. Ponadto rozświetlacz należy stosować z umiarem, jego zbyt gruba warstwa tylko pogorszy ostateczny efekt. Przed nałożeniem rozświetlacza warto zastosować podkład, aby wyrównać koloryt skóry.

Czego używać do wykonania strobingu?

Do strobingu możemy wykorzystać wszelkie dostępne na rynku kosmetyki rozświetlające. Może to być rozświetlacz w kremie, płynie czy sztyfcie. Jednak ze względu na prostotę aplikacji najbardziej poleca się stosowanie pudrów rozświetlających, czyli rozświetlaczy w kamieniu. Rozświetlacze w płynie przed nałożeniem na twarz można połączyć z podkładem i nałożyć gąbką czy palcem, jednak sam rozświetlacz aplikuje się specjalnym pędzlem.

 

Co może zdziałać strobing?Strobing - czym jest ta technika, jak wykonać?

Strobing to konturowanie przez rozświetlanie i może dać naprawdę wyjątkowy rezultat, jeśli tylko zaaplikujemy kosmetyk w odpowiednie miejsca na twarzy. Jakie efekty uzyskamy dzięki tej technice modelowania? 

  • Optycznie powiększenie oczu i ust.
  • Odmłodzenie twarzy i nadanie jej zdrowego wyglądu.
  • Ukrycie oznak zmęczenia.
  • Dodanie blasku.

 

Strobing jednak nie nadaje się dla każdego typu cery – osoby starsze czy o tłustej cerze powinny raczej z niego zrezygnować. Jakie wady ma strobing?

  • Uwypukla zmarszczki i niedoskonałości cery.
  • Powoduje efekt sztuczności, jeśli zastosuje się zbyt dużo kosmetyku.
  • Należy go umiejętnie wykonać.

Wybierz najlepszy rozświetlacz dla siebie w sklepie amfora.pl

 

Zobacz również:  Co warto wiedzieć o rozświetlaczach?

Strobing – czym jest ta technika, jak wykonać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a