Suszarko-lokówki, jak wybrać takie urządzenie?

Suszarko-lokówki są bardzo dobrym wyborem dla kobiety, która lubi mieć pełną kontrolę nad swoimi włosami, bez poświęcania zbyt dużej ilości czasu, na ich pielęgnację. Suszarko-lokówka, jest zwykle wyposażona w kilka końcówek, które pozwalają formować włosy na różne sposoby. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się na co zwracać uwagę w trakcie wyboru suszarko-lokówki.

Suszarko-lokówki

 

Jak wybrać suszarko-lokówkę i na co zwrócić uwagę?

Suszarka do włosów to urządzenie, które zwykle kupuje się raz na kilka lat. Z tego powodu, warto jest wybrać urządzenie, wykonane z plastiku lub metalu wysokiej jakości, szczotki z naturalnego włosia oraz ceramiczne elementy. Istnieje także wiele tańszych suszarko-lokówek, które są trwałe i dobrze pełnią swoje funkcje. Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, podczas wyboru suszarko-lokówki, to:

  • Ilość końcówek, w jakie wyposażono urządzenie.
  • Moc pobierana przez urządzenie – duża moc wpływa na szybsze nagrzewanie się urządzenia, co pozwala szybciej wymodelować włosy.
  • Siła nadmuchu – silniczek wbudowany w suszarkę, powinien generować strumień powietrza o odpowiednim nasileniu. Pamiętajmy o tym, że strumień powietrza znacznie maleje, jeśli dołożymy do suszarki różne akcesoria.
  • Temperatura szczotek urządzenia – większość pań woli wybrać suszarkę o wyższej temperaturze szczotek, ponieważ pozwala ona na szybszą i wygodniejszą stylizację włosów. Nie należy jednak zbyt często korzystać z maksymalnej mocy, bo może to niszczyć włosy.
  • Waga suszarko-lokówki – urządzenie, które jest lekkie i ma niewielkie rozmiary, będzie łatwiejsze w transporcie.
  • Hałas generowany przez suszarkę – najtańsze suszarki, generują zwykle więcej hałasu od droższych modeli.
  • Pokrowiec na urządzenie i dodatkowe końcówki. Dzięki niemu można je łatwiej przewozić.
  • Długi przewód zasilania – pozwala na swobodne korzystanie z urządzeniu w oddaleniu od kontaktu.

Jaki ma wpływ na włosy?

Zwykło się mówić, że suszarka wpływa negatywnie na nasze włosy, jednak zwykle wina, leży po stronie użytkowniczki, która używa zbyt silnego nawiewu lub za wysokich temperatur. Dobra suszarko-lokówka powinna być wyposażona w czujnik temperatury, który zmniejszy w odpowiednim momencie moc grzałek.
Aby zmniejszyć wyrywanie włosów, warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj włosia zastosowano w suszarce. Najlepszym rozwiązaniem jest naturalne, delikatne włosie.

Końcówki wykonane z ceramiki, mają delikatniejszy wpływ na włosy, dlatego będą lepszym rozwiązaniem, przy słabych włosach. Odpowiednia pielęgnacja włosów, zmniejszy ryzyko ich uszkodzenia.

Ranking najpopularniejszych suszarko-lokówek.

BaByliss 2736E

Rowenta CF 9320D

Remington Volume&Curl AS7051

Braun AS 110

Braun AS 530

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór kosmetyków do stylizacji włosów.

Zobacz więcej suszarko-lokówek w sklepie amfora.pl!

Suszarko-lokówki, jak wybrać takie urządzenie?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a