Szampon do cienkich włosów – jaki będzie najlepszy? Cienkie włosy

Posiadaczki cienkich włosów stoją przed dość trudnym wyborem – preparatu optymalnego do oczyszczania, który jednocześnie nie zaszkodzi ich pasmom i nie sprawi, że staną się nadmiernie wysuszone. Taki łagodny szampon trzeba umieć dobierać z głową. I to dosłownie, bo rodzaj skóry głowy powinien być naszym głównym kryterium wyboru. Dopiero potem należy patrzeć na cienkie włosy – czy są one wysuszone, czy potrzebują silnej regeneracji, a może wzmocnienia koloru?

Szampon do cienkich włosów

Szampon do cienkich włosów – jaki wybrać?

Cienkie włosy nie pozwalają nam uzyskać fryzury pełnej objętości, dlatego warto stosować szampony, których zadaniem jest sprawić, by ilość naszych włosów optycznie się powiększyła. Takie szampony zawierają proteiny lub specjalne cząsteczki, które osiadają na powierzchni włosów i sprawiają, że poszczególne pasma odpychają się od siebie.

Włosom cienkim brakuje zazwyczaj dobrego odżywienia. Dlatego szampony im dedykowane powinny posiadać naturalne składniki o wysoce odżywczych właściwościach. Są to na przykład olejki pozyskiwane z roślin, a także składniki nawilżające, takie jak sok aloesowy, miód czy gliceryna. Lepiej zrezygnować z szamponów, które działają wyjątkowo silnie, np. tych na bazie SLS lub SLES.

Gdy włosy cienkie szybko się przetłuszczają?

Cienkie pasma są narażone na szybkie przetłuszczanie się u nasady. Żeby nie podrażniać skóry głowy warto jest na co dzień stosować szampony łagodne, o delikatnym działaniu. Dokładne oczyszczenie skalpu z martwego naskórka powinno odbywać się raz w tygodniu – warto wtedy zastosować peeling.

Cienkie włosy a farbowanie – jakiego szamponu używać?

Farbowane cienkie pasma wymagają szczególnej troski. Składniki zawarte w farbach mogą uszkadzać strukturę włosa. Za głębokim odżywieniem przemawia również to, że kolor na zadbanych włosach utrzymuje się dłużej. Wybierajmy szampony przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ nie wypłukują one pigmentu. Nie nakładajmy ich jednak na całej długości pasm, by nie osłabiać włosów.

1. Khadi Delikatny szampon do włosów z Hibiskusem i Lawendą szampon do cienkich włosówSprawdź!
2. WELLA Szampon do włosów cienkich i delikatnychszampon do cienkich włosów wella włosy cienkieSprawdź!

 

Szampon do cienkich włosów – jaki będzie najlepszy? Cienkie włosy
4.7 (93.33%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a