Szampon do włosów brązowych – czym kierować się przy wyborze?

Włosy brązowe to cała gama różnych tonacji i kolorów. Jednocześnie jest to jeden z najpopularniejszych odcieni, jakie występują u Polek naturalnie lub jako kolor wybrany podczas farbowania. Żeby włosy brązowe prezentowały się atrakcyjnie, niezależnie od ich odcienia, warto stosować pielęgnację dobraną do ich koloru. Jednym z jej kluczowych elementów jest szampon. Jak więc wybierać szampon do włosów brązowych?

Szampon do włosów brązowych – oczyszczanie skóry głowy

Głównym zadaniem szamponu jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry głowy oraz włosów. Jednak preparaty dedykowane danemu odcieniowi dodatkowo go wzmacniają. Szampony do włosów brązowych będą więc zawierać naturalne roślinne wyciągi barwiące, takie jak na przykład ekstrakt z chinowca. Działanie przyciemniające posiada także włoski orzech. Takie kosmetyki przywrócą naszym pasmom blask. Dla głębszego koloru szukajmy również pochodnych henny oraz składników, które sugerują na bycie barwnikami. Efekt brązu na włosach polepszy stosowanie odpowiedniej odżywki, a także płukanek z dodatkiem pokrzywy czy orzecha włoskiego. Posiadaczki przesuszonych pasem powinny jednak uważać na ich wysuszające działanie.

1. Naturado Szampon do włosów ciemnychSzampon do włosów brązowychSprawdź cenę!
2. Toni&Guy Cleanse Shampoo For Brunette HairSzampon do włosów brązowychSprawdź cenę!
3. Kativa SWEET CACAO Shampoo Brunette szampon do włosówSzampon do włosów brązowychSprawdź cenę!

 

Pielęgnacja – jak zapewni nam ją szampon

Tylko zadbane włosy, których łuski są odpowiednio domknięte, mogą prezentować się atrakcyjnie. Przy wyborze szamponu zwracajmy więc uwagę nie tylko na to, czy podkreśla brązową barwę włosów. Sprawdźmy dokładnie jego skład w poszukiwaniu składników chcianych i niechcianych. Przykładowo, jeśli nasze włosy są wrażliwe, a skóra głowy podatna na przesuszenia, to lepiej zrezygnować jest z szamponów zawierających w swym składzie silnie oczyszczający SLS lub SLES. Preparaty z tymi składnikami można zastosować raz na tydzień w celu dokładnego oczyszczenia włosów. Sprawdzajmy także, czy w składzie szamponu nie ma wysuszającego alkoholu. Nie musimy nakładać zbyt dużo szamponu – wystarczy tyle, by w pełni oczyścić skórę głowy.

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI ZNAJDZIESZ W SKLEPIE: AMFORA.PL

 

Szampon do włosów brązowych – czym kierować się przy wyborze?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a