Szampon do włosów kręconych, falowanych. Kręcone włosy

Kręcone włosy to gatunek dość egzotyczny. Wzbudzają podziw, jednak są bardzo wymagające w pielęgnacji. Dlatego starannie należy dobierać odpowiednie do nich preparaty, w tym również szampon. Z jakimi problemami najczęściej borykają się posiadaczki loków i jaki szampon do włosów kręconych będzie najlepszy?

włosy kręcone szampon pielęgnacja

Szampon do włosów kręconych – oczyszczenie to podstawa!

Ze względu na swoją strukturę, włosy kręcone są naturalnie podatne na zniszczenia. Dlatego muszą znajdować się pod specjalną ochroną – najlepiej poprzez dobrą pielęgnację. Preparat do oczyszczania skóry głowy i samych włosów, jakim jest szampon, powinien mieć wyjątkowo delikatne działanie. Na co dzień najlepiej wybrać taki, którego główną bazą są składniki roślinne. Szampony z dość agresywnie działającym składnikiem o nazwie SLS lepiej stosować okazjonalnie i w celu gruntownego oczyszczenia. Dla osłabienia jego działania można go rozmieszać z wodą lub stosować metodę mycia włosów OMO. Polega ona na nałożeniu najpierw odżywki, potem użycia szamponu i na ponownym nałożeniu odżywki. Taki sposób chroni pasma przed mocnym działaniem składników oczyszczających.

Sprawdź!
Sprawdź!

Włosy kręcone nawilżaj z głową!

 Zapewnienie odpowiedniego odżywienia to podstawa, szczególnie dla włosów kręconych, które mają tendencję do przesuszania się. Wybierajmy więc takie szampony, które mają działanie nawilżające i nie wysuszają. Warto pokusić się o preparaty z dodatkiem gliceryny czy wosku pszczelego, natomiast należy wystrzegać się składników alkoholowych. Zbawiennym będzie dodatek naturalnych olejów pochodzenia roślinnego. Jeśli nasze loki są szczególnie pozbawione nawilżenia to nie stosujmy szamponu na całej ich długości, a jedynie na skórę głowy.

 Co jeszcze można zrobić z szamponem?

 Nawilżenie przy włosach kręconych jest szczególnie ważne i częściowo zależy ono od optymalnej pracy gruczołów łojowych. Dlatego warto jest systematycznie oczyszczać skórę głowy z nagromadzonego martwego naskórka. W tym celu przydadzą nam się peelingi, na przykład na bazie szamponu z dodatkiem cukru, soli lub fusów z kawy.

Szampon do włosów kręconych, falowanych. Kręcone włosy
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a