Szamponetki, wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Szamponetki to rodzaj kosmetyków, stosowanych do nieinwazyjnej koloryzacji włosów. Dzięki nim, można zmienić kolor włosów, bez konieczności stosowania farb. Działanie tego rodzaju koloryzacji jest mniej widoczne niż w przypadku farb i utrzymuje się przez krótszy czas. Szamponetki, są tańsze od farb do włosów, a także nie mają tylu działań niepożądanych.

szamponetki

Jak szamponetki działają na włosy?

Szamponetki służą do koloryzacji włosów, a zwłaszcza, do zmiany koloru z jaśniejszego, na ciemniejszy. Jej działanie jest słabsze niż farby, dlatego można zastosować szamponetkę na przykład między malowaniami, by zmniejszyć widoczność odrostów. W przeciwieństwie do farby, szamponetka jest bardziej wrażliwa na działanie wody i zamoczenie włosów podczas deszczu, może doprowadzić na przykład do zafarbowania ubrania. Szamponetki nie mogą być stosowane do rozjaśniania włosów i raczej nie pokryją siwych włosów.

Jak używać szamponetki?

Zanim użyjesz szamponetkę, powinnaś zorientować się, czy może być ona stosowana w przypadku Twojego odcieniu włosów. Najlepiej sprawdzają się one przy włosach blond i wtedy można przyciemnić odcień o kilka tonów. Nie będą one miały natomiast działania wtedy, gdy masz ciemne włosy.
Szamponetkę nakłada się na włosy tak, jak szampon, a po nałożeniu, należy zostawić ją na kilkanaście minut. Po około 40 minutach, należy dokładnie spłukać szamponetkę z włosów i już można cieszyć się nowym odcieniem. Nie będzie on tak intensywny jak w przypadku farby, jednak będzie silniejszy od tego, który uzyskujemy, stosując szampony koloryzujące. Zmiana o kilka odcieni, z pewnością zostanie zauważona. Dużym plusem szamponetek jest też to, że w większości przypadków, nie są one testowane na zwierzętach.

Szamponetki koloryzujące i ich wpływ na włosy

Szamponetki zawierają składniki chemiczne o mniej intensywnej sile działania niż farby do włosów, dzięki czemu nie niszczą tak włosów. Z uwagi na delikatniejsze działanie, ten sposób malowania włosów, może być stosowany przez nastolatki i kobiety, które mają już zniszczone włosy. W większości przypadków, szamponetki nie zawierają amoniaku, silnie niszczącego włosy.
Osoby, które mają słabsze włosy, powinny regularnie stosować odżywki do włosów. Aby zachować prawidłowe nawilżenie włosów, należy chronić je przed zbyt gorącym powietrzem (suszarka, prostownica), oraz od czasu do czasu wzmacniać je olejkami.

Ranking najpopularniejszych szamponetek

Joanna Naturia Słodkie Cappuccino

Joanna Naturia Szlachetna Perła

Joanna Multi Effect Kawowy Brąz

Joanna Multi Effect Naturalny Blond

Joanna Multi Effect Czekoladowy Brąz

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep amfora.pl, posiadający szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów!

Zobacz więcej szamponetek w sklepie amfora.pl!

Szamponetki, wszystko co musisz o nich wiedzieć!
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a