Szczoteczka soniczna – oczyszczanie twarzy

Podstawą codziennej pielęgnacji cery jest jej regularne i skuteczne oczyszczanie. Służą do tego preparaty w postaci żeli i kremów, których głównym zadaniem jest usunięcie makijażu, zanieczyszczeń oraz sebum i pozostawienie czystej skóry. Działania te można usprawnić i uskutecznić wspomagając się szczoteczką soniczną.

szczoteczka soniczna elektryczna philips

Szczoteczka soniczna – działanie

Szczoteczka soniczna jest elektryczną wersją plastikowych, manualnych szczoteczek do oczyszczania twarzy. Producenci zapewniają, że potrafi ona usunąć nawet 100% zanieczyszczeń. Dzięki temu pory są odblokowane, a ewentualne suche skórki, usunięte. Dzięki takim zabiegom, skóra wygląda promiennie. Regularne stosowanie sonicznej szczoteczki wspomaga walkę z niedoskonałościami oraz procesem starzenia oraz ulepsza wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak maski czy kremy.

Sposób stosowania szczoteczki sonicznej

Do mycia skóry twarzy za pomocą elektrycznej szczoteczki będziemy potrzebowali preparatu przeznaczonego do oczyszczania cery. Nakładamy go na skórę i włączamy szczoteczkę. Wykonujemy koliste ruchy, pamiętając, by nie przyciskać zbyt mocno szczoteczki. Cały proces trwa bardzo krótko, bowiem wystarczy przeznaczyć na niego około minuty. Szczoteczkę możemy stosować także na skórę szyi i dekoltu.

Szczoteczka soniczna Philips – pielęgnacja współczesnych kobiet

Poza właściwościami oczyszczającymi, szczoteczka może posiadać także właściwości rewitalizujące. Dzięki masażowi, skóra zachowuje swoją jędrność. Zapewnić jej to może szczoteczka Philipsa – dzięki końcówce VisaPure Advanced. Natomiast, inna końcówka zadba o skórę okolic oczu. Tak więc, poza oczyszczaniem, dbamy o kondycję cery kompleksowo.

Szczoteczka elektryczna – czy jest dla każdego?

Panuje opinia, iż nie są to szczoteczki dla każdego typu cery. Uważać powinny osoby, których cera jest naczynkowa, atopowa, sucha czy sprawia jeszcze inne, poważniejsze problemy. Na rynku dostępne są szczoteczki posiadające specjalne końcówki przeznaczone np. do cery z niedoskonałościami, tak jak wspomniana szczoteczka marki Philips. Niemniej jednak, powinniśmy stosować je ostrożnie i delikatnie. Należy liczyć się z tym, że na początku, na powierzchnie skóry mogą wyjść wszystkie zanieczyszczenia.

Sprzęt do oczyszczania twarzy, ale także do codziennej pielęgnacji zobacz w sklepie amfora.pl

Szczoteczka soniczna – oczyszczanie twarzy
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a