Szczoteczka soniczna – rewolucja w higienie jamy ustnej!

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą swojej zwykłej, manualnej szczoteczki do zębów na urządzenie bardziej zaawansowane, ale jednocześnie boisz się zbyt agresywnego działania szczoteczki elektrycznej, istnieje dla ciebie proste rozwiązanie: szczoteczka soniczna! Powstała ona z myślą o posiadaczach delikatnych dziąseł czy odsłoniętych szyjek zębowych (jest idealna dla osób starszych), którzy jednocześnie chcą doświadczyć bardziej zaawansowanej pielęgnacji zębów. Szczoteczka soniczna to dokładność czyszczenia i delikatna pielęgnacja szkliwa zamknięta w jednym, prostym w obsłudze urządzeniu!

Szczoteczka soniczna

Czym jest i jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie do czyszczenia i pielęgnacji jamy ustnej, które zostało wyposażone w innowacyjny mechanizm soniczny, pozwalający na delikatne, ale bardzo skuteczne czyszczenie zębów. Jak to działa? Wszystko dzięki generatorowi sonicznemu, który został zamontowany w główce szczoteczki. Wytwarza on drgania o częstotliwości dźwiękowej, które jednocześnie przenoszą się na ciecz w jamie ustnej (mieszaninę wody, pasty i śliny użytkownika). Dzięki takiemu działaniu wytworzone zostają bąbelki powietrza, zachowujące się jak „miotełka” na powierzchni naszych zębów. Bąbelki docierają do wszystkich szczelin, skutecznie czyszcząc zęby i usuwając bakterie. Szczoteczka soniczna najlepiej ze wszystkich dostępnych typów szczoteczek usuwa również płytkę nazębną, przeciwdziałając głębokim przebarwieniom.

Co daje szczoteczka soniczna? Dlaczego jest lepsza od zwykłej?

Szczoteczka soniczna jest najmniej inwazyjną metodą na pozbycie się płytki nazębnej i higienę jamy ustnej. Dzięki wykorzystaniu technologii sonicznej, szczoteczka nie działa podrażniająco na dziąsła i odsłonięte szyjki zębowe. Jest lepsza od zwykłej, mechanicznej szczoteczki dzięki większej delikatności i łatwości stosowania. Zwykła szczoteczka czyści jedynie te miejsca, do których fizycznie dotrą jej włoski, natomiast szczoteczka soniczna, dzięki wytwarzanym bąbelkom powietrza, dociera nawet do trudno dostępnych szczelin. Ponadto szczoteczką mechaniczną należy wykonywać pewne określone ruchy – wymiatające – ponieważ tylko one gwarantują najbardziej optymalne czyszczenie zębów. Szczoteczkę soniczną wystarczy przyłożyć do powierzchni zębów i wolno ją przesuwać – technologia soniczna właściwie samodzielnie myje zęby i oczyszcza je z płytki nazębnej i bakterii. Właśnie z tego względu – delikatności i łatwości w używaniu – polecana jest zwłaszcza dla dzieci i osób starszych.

Czy szczoteczki soniczne są bezpieczne?

Wiele osób przed zakupem szczoteczki sonicznej zastanawia się, czy są one bezpieczne dla szkliwa. Te wątpliwości pomoże rozwiać fakt, iż technologia soniczna to najbardziej delikatna technologia czyszczenia zębów, jaka obecnie istnieje na rynku. Szkliwo, podczas szorowania zębów szczoteczką mechaniczną lub uderzania nią w poszczególne zęby, ulega osłabieniu i ścieraniu. Szczoteczki elektryczne czyszczą zęby i ścierają szkliwo jeszcze bardziej agresywnie. Szczoteczki soniczne natomiast w ogóle nie wykorzystują nacisku i nie zdzierają szkliwa. Dzięki technologii sonicznej wystarczy delikatnie przesuwać szczoteczkę wzdłuż linii zębów. W tym wypadku uszkodzeniu nie ulega ani powierzchnia szkliwa, ani tym bardziej dziąsła.

Zobacz szczoteczki do zębów w sklepie afmora.pl!

Szczoteczka soniczna – rewolucja w higienie jamy ustnej!
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a