Szczotkowanie ciała na sucho – masaż na sucho na cellulit. Jak wykonać masaż?

Każda kobieta mająca problem z cellulitem chce się go pozbyć. Pożądany efekt można osiągnąć w domu szczotkując ciało na sucho. Ten rodzaj masaży gwarantuje nie tylko doskonały wygląd skóry, ale także poprawę kondycji całego organizmu. Masaż na sucho – na należy o nim wiedzieć?

Masaż na sucho – jak wpływa na wygląd skóry

Szczotkowanie skóry szczotką do masażu na sucho ma duży wpływ na kondycję skóry. Dzięki temu prostemu zabiegowi wydaje się odmłodzona, jej koloryt zostaje wyrównany, ponadto masaż sprzyja znacznej redukcji cellulitu. W czasie masażu usuwany jest obumarły naskórek, dzięki czemu skóra wchłania składniki kosmetyków, zdecydowanie szybciej i głębiej niż zazwyczaj, co z kolei sprawia, że skóra staje się odżywiona.

Szczotkowanie ciała niesie za sobą także inne korzyści – podczas masażu pobudzone zostaje krążenie krwi, również praca układu limfatycznego zostaje przyspieszona, dzięki czemu organizm szybciej usuwa szkodliwe produkty przemiany materii.

masaż na sucho

Masaż skóry – jak powinien przebiegać

Przed przystąpieniem do masażu należy odpowiednio przygotować skórę. Musi być ona umyta, jednak przed szczotkowaniem nie należy jej nawilżać żadnymi produktami kosmetycznymi (balsamy, olejki, itp.).

Podczas wykonywania masażu należy zwracać szczególną uwagę na technikę, ponieważ sposób w jaki wykonywane są ruchy ma duże znaczenie – powinny być one długie i posuwiste. Istotne jest również to, by masować się w kierunku serca. Szczotkowanie warto zacząć od stóp i posuwistymi ruchami kierować się ku górze ciała masując łydki, uda oraz pośladki. Kolejnym krokiem jest masaż brzucha, biustu (należy go szczotkować wyjątkowo delikatnie) i dekoltu. Następnie warto przejść do masażu pleców. Ostatnim krokiem powinien być masaż rąk – należy zacząć go od palców, a skończyć na barkach. Po zabiegu należy wziąć prysznic, a następnie wmasować w ciało odżywczy balsam.

Szczotkowanie całego ciała powinno trwać 5-8 minut. Pierwsze masaże mogą wydać się nieprzyjemne, warto jednak wykonywać ten zabieg, ponieważ efekty które może przynieść szczotkowanie są spektakularne. Początkowo szczotkować się można raz – dwa razy  w tygodniu, stopniowo zwiększając częstotliwość zabiegu. Docelowo masaż powinien być wykonywany codziennie.

Jaką szczotkę do masażu wybrać

Do wykonania masaży na sucho potrzeba jest szczotka, która jest wykonana z naturalnego włosia. Nie powinno być ono zbyt twarde, by nie działać bardzo drażniąco na skórę. Warto zdecydować się na szczotkę, której kształt umożliwia wygodne trzymanie jej w dłoni. Na rynku można niewielkie szczotki dobrze leżące w dłoni, ale także takie z długą rączką – te drugie są przydatne przede wszystkim podczas wykonywania masażu pleców.

Warto wiedzieć, że masaż ciała można wykonywać nie tylko na sucho, lecz również na mokro. Również w czasie tego zabiegu organizm jest oczyszczany z toksyn, a praca naczyń krwionośnych oraz układu limfatycznego zostaje usprawniona. Szczotkowanie na mokro jest bardzo zbliżone do tego wykonywanego na sucho, jednak masaż wykonuje się podczas kąpieli lub pod prysznicem. Jaka szczotka jest najlepsza do masażu na mokro? Dobrze sprawdzają się szczotki twarde, zrobione z wykorzystaniem naturalnego włókna roślinnego.

SZUKASZ SZCZOTKI DO MASAŻU? ZOBACZ OFERTĘ W SKLEPIE AMFORA.PL

 

Szczotkowanie ciała na sucho – masaż na sucho na cellulit. Jak wykonać masaż?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a