Termoloki – jak używać? Jak działają? termoloki

Zakręcone pukle to marzenie niejednej kobiety. Do uzyskania fryzury pełnej loków nie trzeba jednak wcale lokówki, falownicy czy karbownicy. Stosowanie takich urządzeń zabiera sporo czasu, a do tego wyniszcza strukturę włosa. Nowoczesne lokowanie to lokowanie bezinwazyjne, czyli takie, przez które nasze pasma nie cierpią – tak jak w przypadku termoloków.

Jak działają termoloki?

Termoloki to na rynku nowość, dlatego sposób ich działania nie dla każdej z nas jest w pełni jasny. Do złudzenia przypominają one normalne wałki do loków. Na wyglądzie podobieństwa się jednak kończą, ponieważ termoloki to jakby bardziej nowoczesną wersja. Przed rozpoczęciem stosowania termoloków podłącza się je do prądu i czeka na ich nagrzanie, a następnie stosuje się je tak, jak zwykłe wałki. Na włosach wystarczy trzymać je przez kilka minut do uzyskaniu efektu kręconych włosów. Termoloki pozwalają zaoszczędzić czas, a także nie niszczą naszych włosów jak inne elektryczne przyrządy. Z powodzeniem mogą je stosować nawet te kobiety, które borykają się z przesuszonymi pasmami, lecz marzą o pełnych objętości lokach na głowie. Urządzenie to, pozwala zadbać o odpowiedni skręt na całej długości włosów, co w przypadku lokówki bywa trudne.

Sprawdź!

Jak używać termoloków?

Nie należy stosować ich na włosy brudne, mokre lub wilgotne, gdyż mogą wtedy zniszczyć ich strukturę. Przed przystąpieniem do lokowania trzeba podzielić włosy na trzy części i każdą z nich metodycznie nawijać na termoloki. Czas trzymania nie powinien być dłuższy niż 15 minut. Dla dodatkowej ochrony warto stosować spraye lub odżywki zabezpieczające.

Jak wybrać odpowiednie?

Wybierzmy zestaw złożony z termoloków w różnych rozmiarach. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć więcej ciekawych fryzur. Wybierzmy modele z klipsami, gdyż mocno trzymają się one na swoim miejscu. Najlepszej jakości termoloki są wykonane z tworzyw odpornych na działanie wysokich temperatur – ceramiki lub powłoki ceramiczno-tytanowej. Jeśli nasze włosy są bardzo cienkie to wybierzmy termoloki z opcją jonizacji, gdyż pomoże nam to uniknąć nieestetycznego efektu puszenia się.

Termoloki Babyliss 

1. BaByliss Wałki do włosów TermolokiSprawdź!

 

Każde loki należy utrwalić. Kosmetyki do stylizacji włosów znajdziesz w sklepie amfora.pl

Termoloki – jak używać? Jak działają? termoloki
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a