Trwałe loki i fale – jak zrobić? Pielęgnacja włosów

Raz na jakiś czas każda z nas lubi zmienić coś w swoim wyglądzie. Najłatwiejszym sposobem na ciekawą odmianę jest zmiana fryzury. Gdy jednak nie chcemy wybierać się do fryzjer lub skracać włosów i robić grzywki, możemy po prostu je inaczej wystylizować. Latem rządzą włosy kręcone i bujna fryzura. Zafunduj sobie trwałe loki lub fale w domowym zaciszu i zachwycaj nową fryzurą.

trwałe loki

Trwałe loki i fale – trwała fryzura

Najlepszym sposobem, jeśli chcemy wykonać trwałe loki i fale jest umycie włosów na dzień przed ich stylizowaniem. Dlaczego należy tak postąpić? Zwykle świeże włosy są trudniejsze do opanowania, mogą zbyt puszące się i delikatne, aby loki się nie rozprostowały i ładnie trzymały. Na kilkadziesiąt minut przed stylizacją włosów i ich kręceniem dokładnie rozczesujemy włosy, a następnie spryskujemy je kosmetykiem termoochronnym. Może być to mgiełka lub specjalny kosmetyk, który dodatkowo przygotowuje włosy na przyszłą stylizację.

Następnie podziel włosy na partie, aby łatwiej było je okiełznać przy kręceniu na lokówce. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku włosów długich i szczególnie gęstych. Nawijamy kolejno pasma na lokówkę i zanim spuścimy je na ramiona, przytrzymujemy chwilę do ostygnięcia w dłoni. Zabieg ten przedłuży trwałość loków. Każdą wykonaną partię spryskujemy lakierem do włosów. Sprawdzi się np. Loreal Elnett

jest trwały i nie obciąża włosów. Gdy wszystkie pasma zostaną już zakręcone, jeszcze raz na całość aplikujemy obficie lakier i oczekujemy na jego wyschnięcie. Jeśli skręt włosów jest dla nas zbyt intensywny, możemy włosy przeczesać delikatnie szczotką  np. tangle teezer.

I gotowe! Trwałe loki to wcale nie taka trudna do wykonania fryzura. Z tak przygotowanych loków możemy stworzyć różnorodne fryzury lub pozostawić je klasycznie rozpuszczona i opadające na ramiona.

Lokówka – jaka będzie najlepsza?

trwałe loki i faleZobacz cenę!
Sprawdź!

 

Szukasz odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów na gorąco? Zobacz szeroką ofertę w sklepie AMFORA.PL

 

Trwałe loki i fale – jak zrobić? Pielęgnacja włosów
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a