Trwałe perfumy – 5 sposobów na przedłużenie zapachu.

Każde z nas spotkało się kiedyś z problemem krótko pachnących perfum. Nawet najbardziej trwałe perfumy, po pewnym czasie przestają na nas pachnieć. Jest na to jednak rada. Przedstawiamy 5 sposób na zatrzymanie zapachu perfum na dłużej! 

trwałe perfumy

1. Odpowiednie nawilżenie do podstawa

Już dawno udowodniono, że perfumy znacznie krócej, utrzymują się na suchej skórze. Jeżeli chcemy zachować zapach na dłużej, należy regularnie nawilżać naszą skórę, czy to poprzez kremy do rąk, czy balsamy do ciała. Zalecane jest również, korzystanie z kosmetyków, posiadających podobne nuty zapachowe. Dzięki takiemu zabiegowi, nasze ciało będzie dłużej otoczone odpowiadającemu nam zapachowi.

2. Poprawne aplikowanie perfum, fakty i mity

W wielu miejscach można przeczytać, iż najlepiej aplikować perfumy w “wyspach cieplnych” naszego ciała. Są to miejsce takie jak: skóra za uszami, nadgarstki, zgięcia łokci oraz kolan. Wszystkie te miejsca mają jedną wspólną cechę – wytwarzane na nich są zwiększone ilości sebum. Jak można się domyśleć, wpływa to niekorzystnie na nasz zapach oraz naszych perfum. Zatem, jak powinno się aplikować perfumy? Otóż istnieją dwie szkoły. Pierwsza z nich mówi, iż najlepiej jest rozpylić perfumy tuż przed sobą, celując na wysokość naszej szyi, a następnie wejść w powstałą mgiełkę. Dzięki temu, zapach równomiernie pokryje nasze ciało. Drugim sposobem, jest aplikacja perfum, na boki ciała. Zapach pozostaje na nich dłużej, a dzięki niskiemu wytwarzaniu sebum, nasze perfumy pachną, tak jak powinny.

3. Lepiej częściej, niż raz a dobrze

Wielu ludzi decyduje się, na jednorazowe, obfite spryskanie się perfumami, licząc na to, iż dzięki temu zapach utrzyma się dłużej. Nic bardziej mylnego. Z perfumami, jest jak z prawidłowym żywieniem, lepiej co jakiś czas spryskać się perfumami, aniżeli wylać na siebie cały flakon.

4. Niech nasze ubrania, pachną tak jak my

Powstało wiele mitów dotyczących używania perfum na naszych ubraniach. Na wstępie zaznaczamy, perfumy na ubraniach utrzymują się znacznie dłużej, niż na skórze. Jednak, zanim popsikasz swoje ubrania, pamiętaj o następujących rzeczach.

  • Aplikuj perfumy, tylko i wyłącznie na ubrania z naturalnych materiałów
  • Sprawdź czy perfumy nie plamią / nie odbarwiają ubrania.

5. Na koniec, słowo o przechowywaniu perfum

Pamiętaj, iż sposób przechowywania perfum, wpływa na ich jakość, a co się dalej tyczy, na trwałość zapachu. Perfumy nie powinny być przechowywane w  miejscach ciepłych, ani narażone na światło, czy wilgoć. Zaleca się, przechowywanie ich w miejscach chłodnych, ciemnych i suchych.

Trwałe perfumy – ranking top 5 najpopularniejszych zapachów.

Christian Dior Hypnotic Poison

Thierry Mugler Alien Essence Absolue

Thierry Mugler Angel

Chanel Coco Mademoiselle

Christian Dior Dolce Vita

christian-dior-hypnotic-poisonalienthierry-mugler-angelcoco-mademoisellechristian-dior-dolce-vita

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży najwspanialszych perfum.

Amfora.pl – Wszystko czego dla Twojego piękna!

Trwałe perfumy – 5 sposobów na przedłużenie zapachu.
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a