Jak uniknąć przesuszenia włosów? Jak nawilżyć włosy?

Jeśli mamy włosy problemowe, olejowanie może okazać się wyjątkowo skutecznym zabiegiem. Włosy przesuszone wymagają nawilżenia – w takim wypadku sprawdzi się np. olej kokosowy. Trzeba jednak pamiętać, że olej kokosowy z powodu swojej konsystencji trzeba najpierw rozgrzać w dłoniach, a dopiero potem nałożyć na włosy. Inne olejki do włosów suchych to m.in olej arganowy, olejek ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek.

Jak uniknąć przesuszenia włosów?

Zbliża się lato, czas wysokich temperatur, co prowadzi nie tylko do pięknej opalonej skóry, ale także wpływa na nasze włosy. Jeśli jesteśmy posiadaczkami suchych i zniszczonych włosów lub farbujemy je regularnie, musimy szczególnie zadbać o ich poziom nawilżenia. Bowiem włosy suche mają tendencję do jeszcze większego przesuszania się pod wpływem słońca i wyższych temperatur. Nie tylko słońce może negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Jeśli planujemy wakacje na plaży, również woda morska zawierająca sól oraz piasek mogę wpływać na ich wygląd.

Jednym ze sposobów jest stosowanie specjalnych odżywek, które zawierają filtr UV. Możemy również olejować włosy, a także stosować mgiełki chroniące je przed działaniem słońca. 

Olejowanie przede wszystkim służy osobom mającym włosy problemowe, np. suche, zniszczone, z łupieżem, puszące się, połamane. Jednak obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki asortyment naturalnych olejków, że każdy dobierze produkt odpowiedni dla siebie. Warto wypróbować kilka olejków na swoich włosach – metoda prób i błędów to najlepszy sposób na znalezienie najlepszego preparatu. Zdarza się, że choć dany olejek, zgodnie z opisem, powinien pomóc np. wyeliminować rozdwojone końcówki, ostatecznie się nie sprawdzi i nie zauważymy żadnych konkretnych efektów. Dlatego tak ważne jest aplikowanie różnych olejków, aby rozpoznać swoje włosy i olejować je najodpowiedniejszym produktem.

Jak uniknąć przesuszenia włosów?

Nakrycia głowy

Dobry i niedrogim pomysłem jest także osłanianie włosów. Możemy w tym celu wybrać gustowne słomkowe kapelusze, lub piękne, kolorowe chusty w etniczne wzory. Takie nakrycie głowy, sprawdzi się świetnie w ochronie przed działaniem zewnętrznych czynników, ale także będzie gustownym dodatkiem do naszych wakacyjnych stylizacji. W ofertach sklepów znajdziemy duży wybór kapeluszu w różnych wielkościach i fasonach. Każda z nas na pewno znajdzie dla siebie idealny. Dodatkowy, atutem kapeluszy jest fakt, że chronią przed słońcem, również skórę naszej twarzy.

 

Kosmetyki z filtrem UV, a także do pielęgnacji znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak uniknąć przesuszenia włosów? Jak nawilżyć włosy?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a