Jak utrwalić makijaż? Co przedłuży trwałość kosmetyków?

Jeśli zależy Ci na długotrwałym makijażu, który przetrwa całą noc, a nawet i dłużej, intensywniejszy wysiłek jakim jest taniec lub kapryśna pogodę wybierz specjalne produkty, które sprawią, że taki makijaż wytrwa bez poprawek nawet do kilkunastu godzin. Rynek kosmetyczny obfituje w specjalne bazy do makijażu przedłużające trwałość podkładu, wszelkie fiksery, utrwalacze oraz kremy. Co przedłuży trwałość kosmetyków i co sprawdzi się najlepiej do zadań specjalnych – podpowiadamy.

Jak utrwalić makijaż? 

Bardzo ważną kwestią, jak nie najważniejsza jest dobranie odpowiedniego podkładu. Jeśli zależy nam, aby cały makijaż wyglądał nieskazitelnie wybierzmy również bazę. Warto wybrać taką odpowiednią do naszej cery, gdyż na rynku dostępnych jest kilka rodzajów (rozświetlająca, matująca itp.) Najlepiej sprawdzi się ta silikonowa, która ma za zadanie wyrównać strukturę skóry, dzięki czemu podkład równomiernie się rozprowadza. Niwelują one także widoczność porów i drobnych zmarszczek. Do nałożenia podkładu używamy koniecznie gąbki lub pędzla, dzięki temu podkład lepiej stapia się z naszą skórą. Nie zapomnij o odpowiednim nawilżeniu cery. Suche miejsca psuja wygląd całego makijażu i nie wpływają dobrze na jego trwałość.

Gdy podkład zostanie zaaplikowany, używamy różu lub bronzera, a następnie stosujemy puder utrwalający, który również dobieramy zgodnie z rodzajem naszej cery. Wklepmy go delikatnie, uważając, aby nie przesadzić z ilością. Puder możemy również stosować miejscowo na tzw. “strefę T”.

Przystępując do makijażu oka nie zapomnijmy o nałożeniu bazy pod cienie. Dzięki bazie, kosmetyk nie gromadzi się w załamaniach i dłużej zachowuje wyrazisty kolor. Zamiast klasycznego tuszu oraz kredki lub eyelinera wybierzmy wodoodporne wersje, a do nałożenia szminki używajmy pędzelka oraz wcześniej obrysujmy je konturówką. 

Jak utrwalić makijaż? Co przedłuży trwałość kosmetyków?

 

 

1. Makeup Revolution Spray utrwalający do twarzyJak utrwalić makijaż? Co przedłuży trwałość kosmetyków?Sprawdź!
2. BELL Secretale Utrwalacz tuszu do rzęsJak utrwalić makijaż? Co przedłuży trwałość kosmetyków?Sprawdź!
3. Lumene Beauty – Baza pod podkład do skóry mieszanej i tłustejJak utrwalić makijaż? Co przedłuży trwałość kosmetyków?Sprawdź!

 

Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a