Warkocz dobierany – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

Warkocz to fryzura, która zyskuje na popularności wśród kobiet, zwłaszcza latem. Bowiem z wykorzystaniem warkocza możemy stworzyć wiele dziewczęcych fryzur na każdą okazję, które są wygodne i idealne na upalne dni. Warto zauważyć, że również po rozplątanym warkoczu, otrzymujemy zwykle romantyczne fale, które świetnie sprawdzą się np. na wieczór na plaży. Jednym z popularniejszych rodzajów warkoczy jest warkocz dobierany. Jak go zrobić?

Warkocz dobierany – krok po kroku

Warkocz dobierany jest bardzo efektowną fryzurą, a jeśli wejdziemy w wprawę, to jego wykonanie zajmie nad jedyne kilka minut. Ta fryzura jest na tyle uniwersalna, że prezentuje się świetnie zarówno do letnich, boho stylizacji, jak i tych eleganckich oraz na imprezę. Ponadto warkocz dobierany możemy wykonać zarówno na prostych, równych i długich jak i cieniowanych włosach. W każdym przypadku będzie on się świetnie prezentował, odsłaniając rysy naszej twarzy.

warkocz dobierany jak zrobić dla kogo krok po kroku

INSTRUKCJA WYKONANIA WARKOCZA DOBIERANEGO:

1. Wydziel włosy na czubku głowy tuż nad czołem i podziel je na 3 pasma, jak do zwykłego warkocza, zaczynając je zaplatać.

2. Złap wszystkie pasma w jedną rękę, ale tak, by każde pasmo było od siebie oddzielone. 

3. Wolną ręką dobierz dodatkowe pasmo z boku głowy i dołącz do najbliższego pasma, a więc jeśli dobierasz włosy z prawej strony, dołącz dobrane pasma do głównego pasma z prawej strony. Tak powoli powstaje warkocz dobierany.

4.  Splataj ciasno pasma w warkocz, aż dojdziesz do poziomu poniżej linii włosów. Kiedy skończą się włosy do dobierania – zrób zwykły warkocz, lub zwiąż włosy gumką, zostawiając swobodną kitkę.

WARTO WIEDZIEĆ!

Do wykonania warkocza dobieranego mogą nam przydać się np. wsuwki (jeśli mam mocno wycieniowane włosy), ale także estetyczne gumki, którymi zwiążemy warkocz. Oprócz tych akcesoriów, do utrwalenia warkocza, może nam się przydać spray do stylizacji włosów lub nie obciążający lakier do włosów.

 

Niezbędne akcesoria oraz kosmetyki do stylizacji, znajdziesz w amfora.pl

Warkocz dobierany – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a