Wegańskie kosmetyki. Jakie składniki powinny zawierać?

Wiele restauracji i lokali gastronomicznych posiada specjalne menu dedykowane osobom nie jedzącym mięsa i innych produktów odzwierzęcych. Wręcz modne stało się w niektórych kręgach uchodzenie za wegana. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również kosmetyki mogą być wegańskie i nie jest to tylko wymysł czy kaprys miłośników zwierząt. Wiele osób, którym zależy na w pełni ekologicznych produktach i kosmetykach, chętnie sięga właśnie po Wegańskie kosmetyki.

Zalety używania wegańskich kosmetyków

Podstawową zaletą kosmetyków wegańskich jest to, że nie są one testowane na zwierzętach. I nie chodzi tylko o testy gotowych produktów ale i o półprodukty, z których komponowany jest dany kosmetyk. Najprostszym sposobem sprawdzenia tego faktu jest odszukanie na opakowaniu napisu o treści “nietestowane na zwierzętach”. Jednak, najwiarygodniejsze są te produkty, które znaleźć możemy na specjalnych listach organizacji zajmujących się prawami zwierząt.

Wegańskie kosmetyki

Jakich składników powinniśmy szukać w wegańskich kosmetykach?

Aby zastąpić odzwierzęce składniki kosmetyków, wystarczy sięgnąć do świata roślin. Jego bogactwo jest tak wielkie, że z powodzeniem uzupełni te, które pozyskiwane były ze zwierząt. I tak, proces starzenia się skóry możemy opóźnić za pomocą alg – bardzo bogatych w substancje odżywcze ujędrniające i napinające skórę. Poprawę nawilżenia skóry i włosów osiągniemy za pomocą genialnego aloesu. Do walki z wszelkimi chorobami skórnym, jak trądzik, świąt, łuszczenie i pieczenie, użyć trzeba chryzarobiny. A jeśli skóra jest szorstka i sucha, świetnie poradzi sobie z nią rumianek. Ekstrakt z krwawnika pospolitego zadziała przeciwzapalnie. Z kolei w kosmetykach do włosów zastosowanie znajdzie guma z akacji senegalskiej i olejek z arniki górskiej.

Kosmetyki wegańskie opierają się wyłącznie na naturalnych substancjach. Roślinne komponenty są w pełni skuteczne. Doskonałe dla każdego miłośnika zwierząt i produktów ekologicznych.

 

Kosmetyki wegańskie oraz ekologiczne znajdziesz w sklepie amfora.pl

Wegańskie kosmetyki. Jakie składniki powinny zawierać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl

One thought on “Wegańskie kosmetyki. Jakie składniki powinny zawierać?

Comments are closed.

a