Węgiel aktywny – jak działa, wybielenie zębów, efekty, zastosowanie

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Jak powszechnie wiadomo zadbane, oraz białe i lśniące zęby w dodatku prezentujące się w pięknym uśmiechu są z pewnością naszą największą ozdobą. Zdrowe zęby, bez przebarwień świadczą również o naszym zdrowiu oraz o tym, że o siebie dbamy. Piękny uśmiech to taki detal naszego wyglądu, o który wręcz powinniśmy szczególnie zadbać. Oprócz codziennej pielęgnacji oraz mycia zębów po każdym posiłku, liczy się również utrzymanie ich koloru. W utrzymaniu i osiągnięciu idealnego uśmiechu pomoże węgiel aktywny.

 

Węgiel aktywny – wybielanie zębów

Węgiel aktywnyNiezwykłe zastosowanie 

Aby uzyskać efekt śnieżnobiałych zębów wcale nie musimy korzystać z pomocy stomatologa estetycznego. Domowe sposoby mogą okazać się równie zadowalające w efektach. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie w pielęgnacji węgla aktywnego. Węgiel aktywowany (aktywny), inaczej mówiąc węgiel leczniczy ma wiele prozdrowotnych właściwości. Występuje on pod postacią czarnych tabletek/pastylek,lub kapsułek które z łatwością możemy kupić w aptece bez recepty. Jego lecznicze właściwości pomagają na dolegliwości trawienne, żołądkowe oraz zatrucia chemiczne. Węgiel ma także pozytywny wpływ na nasz metabolizm, gdyż pochłania wszelkie zanieczyszczenia. 

Jednak jego właściwości dotyczą także zbawiennego wpływu na wybielenie naszych zębów. U osób, dla których przebarwienia od kawy, wina czy też papierosów to udręka powinny koniecznie zastosować kurację węglem. Właśnie jego „oczyszczające” właściwości są w stanie poradzić sobie z niesprawdzeniem naszego uśmiechu do perfekcji. Oprócz tego węgiel jest bardzo tani – to jedyne kilka złotych!

Jak stosować? Czego potrzebujemy?

Jedyne czego potrzebujemy oprócz węgla w kapsułkach to woda, szczoteczka zębów oraz pasta do zębów. Możemy również użyć węgla w pastylkach, natomiast wcześniej należy je rozdrobnić. Kiedy mamy już wszystko, to zawartość kapsułki, lub rozdrobnione tabletki mieszamy z kilkoma zaledwie kroplami wody, do uzyskania konsystencji półpłynnej pasty. Następnie przygotowaną przez nas pastę nakładamy szczoteczką na zęby, rozprowadzamy równomiernie i zostawiamy na ok 5min. Po upływie zalecanego czasu, należy przepłukać jamę ustną wodą oraz umyć zęby zwykłą pastą.  UWAGA! Węgiel jest całkowicie bezpiecznym środkiem, nie zostawia śladów i dobrze się zmywa ze wszystkich powierzchni, także jego przypadkowe połknięcia nam nie zaszkodzi. 

Tą niezwykłą i skuteczną metodę możemy stosować nawet kilka razy w tygodniu. 

 

 

Największy wybór kosmetyków oraz produktów do pielęgnacji w sklepie amfora.pl

Węgiel aktywny – jak działa, wybielenie zębów, efekty, zastosowanie
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a