Witaminy na paznokcie – jakie wybrać? Zabiegi na paznokcie

Podstawą pielęgnacji nie tylko skórek, ale i paznokci i całego ciała, powinno być dostarczanie organizmowi dużej ilości witamin. Właśnie dlatego warto dbać o zróżnicowaną dietę, w której nie zabraknie warzyw i owoców, ale także naturalnych olejów będących źródłem witamin. Do najbardziej potrzebnych do odżywienia skórek paznokci można zaliczyć witaminę A oraz E. Dlatego też warto kupić maść z witaminą A, czy żelowe kapsułki, których zawartość należy wsmarować w skórki wokół paznokci. Jakie witaminy na paznokcie sprawdzą się najlepiej?

Witaminy na paznokcie 

Na rozdwajające się paznokcie najlepiej sprawdzi się kompleks witamin. Taki kompleks, który zawierał będzie wapń, żelazo, witaminy z grupy B, witaminę A, biotynę, kwas foliowy oraz krzem, cynk i magnez, a także nienasycone kwasy tłuszczowe pomoże naszym paznokciom. Dzięki tym witaminom, nasze kruche, pozbawione blasku i witalności paznokcie powinny wrócić do normy po ok. 3 miesiącach regularnego zażywania. Pamiętajmy, że aby osiągnąć wymarzony efekt, musimy regularnie raz, lub dwa razy dziennie zażywać kompleks witamin.

Dla utrzymania efektu, oraz jako pomoc w kuracji, unikajmy detergentów, które mogą osłabić płytkę, lub stosujmy rękawice ochronne np. podczas porządków.

Witaminy na paznokcie

Zdrowe paznokcie i zadbane skórki przy paznokciach – zabiegi

Z zadartymi skórkami można walczyć nie tylko poprzez domowe sposoby, ale również w gabinecie kosmetycznym. Jednym z zabiegów godnych polecenia jest manicure biologiczny. Podczas jego wykonywania kosmetyczka używa papierowych pilników oraz drewnianych patyczków, dzięki którym może odsunąć zmiękczone wcześniej specjalnym olejkiem skórki. Po zakończeniu zabiegu w dłonie zostaje wmasowany odżywczy krem.

Panie chcące zadbać o skórki powinny co jakiś czas zdecydować się również na parafinę na dłonie. Na czas zabiegu wkłada się dłonie do rozgrzanej parafiny, która za sprawą podwyższonej temperatury rozszerza pory skóry, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej wchłaniają się w skórę i pielęgnują ją, a tym samym odżywione zostają także skórki wokół paznokci. Poza stosowaniem opisanych powyżej zabiegów warto na co dzień dbać o skórki – podczas codziennego kontaktu z detergentami nie można zapominać o zakładaniu rękawiczek, natomiast w okresie zimowym należy chronić skórę rąk przed zgubnym działaniem niskich temperatur, warto zatem pamiętać o noszeniu ciepłych rękawiczek.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni oraz paznokci znajdziesz w sklepie amfora.pl

Witaminy na paznokcie – jakie wybrać? Zabiegi na paznokcie
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a