Jakie właściwości ma aloes w kosmetyce?

Słyszy się o nim ostatnio wiele dobrego, zarówno aloes w kosmetyce jest obecny jak i w medycynie. Okazuje się, że to, co jest dobre dla naszego organizmu, równie często sprzyja naszej urodzie. Nie inaczej jest z aloesem, który każda kobieta dbająca o zdrowie i urodę powinna mieć w swojej kuchni lub w łazience. Jakie jest jego dokładne zastosowanie i właściwości? Kto szczególnie skorzysta? Pod jakimi postaciami kupimy aloes w sklepie lub w sieci? 

Właściwości aloesu

Aloes to roślina niezwykła, bo przywykła do życia w warunkach, w których brakuje wody. Stąd jego niesamowite wręcz zdolności do jej magazynowania – dzięki temu aloes posiada bardzo wysokie właściwości nawilżające. Ponadto, w składzie aloesu znajdziemy szereg witamin i minerałów, a także enzymów, odżywczych polisacharydów oraz kwasów tłuszczowych. To prawdziwy szereg zróżnicowanych składników, co decyduje o tak wysokiej uniwersalności aloesu. O jego korzystnych właściwościach wiedzieli już nasi dalecy przodkowie – aloes jest stosowany w medycynie tradycyjnej już od ponad pięciu tysięcy lat.

Zastosowanie w medycynie

Już sama jego struktura, czyli jasna substancja o bardzo gęstej konsystencji, kojarzy nam się ze środkiem o silnych właściwościach uspokajających oraz kojących. Z aloesu najbardziej cenne jest to, co znajduje się właśnie w liściach. Jednym ze znanych sposobów działania aloesu jest przyśpieszenie trawienia. Aloes wpływa  na poprawę stanu naszej flory jelitowej, sprzyjając namnażaniu się dobrych bakterii i ograniczając przyrost tych złych.

Aloes cechuje się właściwościami adaptogennymi, to znaczy potrafi dostosować się w swym działaniu w zależności od tego, w jakim celu zostanie użyty. Dlatego równie dobrze sprawdza się w leczeniu zaparć, jak i biegunek. Natomiast zawarte w aloesie polisacharydy posiadają tę właściwość, że łączą się z cząsteczkami metali ciężkich, tym samym znacząco ułatwiając ich wydalanie. Aloes oczyszcza każdą partię naszego ciała, od układu trawiennego, po skórę i jelita. Takie poprawienie trawienia bezpośrednia wpływa na polepszenie i przyśpieszenie procesu odchudzania. Stosowanie aloesu w diecie pozwala nam polepszyć stan systemu immunologicznego – zawarte w nim polisacharydy pobudzają organizm do produkowania większej ilości obronnych makrofagów.

aloes w kosmetyceAloes w kosmetyce

 Aloes posiada przede wszystkim cenne właściwości dla naszej skóry. Znany jest jako pogromca zmarszczek, gdyż posiada bardzo silne właściwości nawilżające, co jest bardzo cenne w pozbywaniu się właśnie zmarszczek. Wszystko dzięki zawartości kwasu linolowego oraz licznych polisacharydów. Do tego wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne, tym samym ograniczając lub powstrzymując występowanie stanów zapalnych skóry. Aloes świetnie sprawdzi się także w dbaniu o kondycję włosów, dostarczając im niezbędnego nawilżenia.

 Jakie kosmetyki i suplementy diety?

 Na rynku kosmetycznym i spożywczym spotkamy aloes pod różna postacią. Możemy kupić czysty sok i dodawać go do kosmetyków albo do wody. Jeżeli chodzi o urodę to kupić możemy maści, kremy czy odżywki do włosów właśnie z dodatkiem aloesu. Natomiast jako suplement diety spotkamy się głównie z aloesem w kapsułkach, lepiej jednak zdecydować się na bardziej odżywczy sok aloesowy, który orzeźwi smak napojów.

Szukasz kosmetyków z aloesem? Sprawdź w sklepie amfora.pl

Jakie właściwości ma aloes w kosmetyce?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a