Jaki wybrać krem z filtrem na lato? Najlepszy filtr do twarzy

Sezon letni sprzyja przebywaniu na dworze. Część osób w tym czasie wyjeżdża na wakacje poza swoje miasto, inni planują zostać w domu i korzystać z uroków własnego ogrodu czy balkonu. Podczas lata bardzo często oddajemy się wielu przyjemnościom, np. opalaniu. Każdy marzy bowiem o pięknej brązowej skórze, która jest uznawana za bardziej atrakcyjną od jasnej i lepiej wygląda w zestawieniu z krótkimi ubraniami. Jednak opalanie może być także niebezpieczne dla zdrowia. Warto zainwestować w krem z filtrem na lato. Jak najlepiej ochronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi?

Jaki wybrać krem z filtrem na lato? 

Obecnie na rynku jest bardzo wiele różnych preparatów z filtrem. Dobrze mieć świadomość, że takie kosmetyki dobieramy do naszej karnacji. Jeśli zastosujemy niewłaściwy produkt, możemy doprowadzić do oparzeń lub innych zmian skórnych. Na jaki krem z filtrem najlepiej się zdecydować w odniesieniu do naszej cery?

  • Filtr 50 – kosmetyki oznaczone SPF50 to produkty o największej ochronie przeciwsłonecznej. Doskonale nadają się dla osób o bardzo jasnej karnacji, blond włosach i skórze, która trudno się opala. Tak mocne filtry powinny też stosować dzieci oraz osoby o skórze dojrzałej, aby nie wzmagać procesów jej starzenia się.
  • Filtr 30 – produkty z takim filtrem to także preparaty mocno chroniące przed słońcem. Powinny je stosować osoby o jasnej karnacji i ciemnoblond włosach, a także posiadacze i posiadaczki skóry wrażliwej czy naczynkowej.
  • Filtr 20 – kremy z SPF20 to kosmetyki przeznaczone dla osób o lekko śniadej karnacji i ciemniejszych włosach. Ponadto warto je stosować, jeśli nasza skóra jest mieszana lub zmagamy się z łojotokiem.
  • Filtr 15, 10 lub mniej – produkty z niższymi filtrami będą odpowiednie dla osób o ciemnej karnacji. Ochronią one skórę przed nadmiernym przesuszeniem.

krem z filtrem na lato

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kremu z filtrem?

Kosmetyki z filtrem są niezbędne, jeśli zamierzamy przez dłuższy czas przebywać na słońcu. Podczas zakupu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poziom ochrony, który zapewnia dany produkt. Jak dobierać kosmetyki tego typu? Im nasza skóra jest jaśniejsza i trudniej się opala, tym należy używać produktów o większym filtrze. Czym jeszcze powinien się charakteryzować dobry preparat do opalania?

  • Chronić przed promieniami UVA – te promienie wnikają głęboko w naszą skórę i powodują jej starzenie się, zmarszczki oraz mogą przyczynić się do zachorowania na raka skóry.
  • Chronić przed promieniami UVB – ten rodzaj promieni także jest szkodliwy dla zdrowia. Promienie UVB mogą powodować oparzenia lub nawet zmiany nowotworowe.
  • Zawierać substancje o działaniu łagodzącym, nawilżającym i antyoksydacyjnym, np. emolienty, masło shea, witaminę E.

Jak często nakładać kremy z filtrem?

Przede wszystkim krem z filtrem zawsze należy nałożyć około 30 minut przed wyjściem na słońce. Kosmetyk musi bowiem dobrze się wchłonąć. W trakcie dnia warto powtarzać smarowanie co około 2 lub 3 godziny, a jeśli zażywamy wielu wodnych kąpieli lub mocno się pocimy, można to robić nawet częściej. W sklepach można zaopatrzyć się w produkty wodoodporne, ale nawet one wymagają ponownego zaaplikowania po długotrwałym pobycie w wodzie. Podczas lata o produktach z filtrem nigdy nie wolno zapominać, gdyż chronią one nasze ciało przed szkodliwym promieniowaniem i pozwalają skórze opalać się stopniowo i bezpiecznie.

Szukasz kremu z filtrem? Sprawdź w sklepie AMFORA.PL

Jaki wybrać krem z filtrem na lato? Najlepszy filtr do twarzy
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a