Jak wybrać trymer do twarzy? Na co zwracać uwagę?

Aby broda wyglądała jak najgustowniej, potrzebne jest specjalne narzędzie służące do jej strzyżenia. Narzędziem tym będzie trymer, który pozwoli na precyzyjne przycinanie brody i dostaje się nawet w trudno dostępne miejsca. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać trymer do twarzy dopasowany do Ciebie!

trymer do twarzy

Jak wybrać trymer do twarzy? Na co zwracać uwagę?

Jak wybrać trymer do twarzy?

Aby wybrać produkt jak najlepiej pasujący do potrzeb, należy tak naprawdę przyjrzeć się każdemu modelowi z osobna i przepatrzeć całą jego specyfikację. Będzie to proces być może żmudny, ale na pewno dający pozytywne efekty.

Należy wziąć pod uwagę kilka cech trymerów:

1. Wymienne końcówki.

Można wybrać prosty model, który posłuży tylko do strzyżenia brody. Lepszym rozwiązaniem może być natomiast produkt wielofunkcyjny wyposażony w kilka wymiennych końcówek. Za jego pomocą będzie można zatem golić brodę, strzyc ją, a także usuwać owłosienie z nosa czy uszu.

2. Ostrza.

Optymalne są ostrza, które oliwią się same. Proces naoliwiania może być dla użytkownika trudny i po prostu kłopotliwy. Warto także zwrócić uwagę na to, czy ostrza same się także zaostrzają, a wiele trymerów wyposażonych jest w taką funkcję. Powinny być one wykonane z tytanu lub stali nierdzewnej. Takie materiały zapewniają im odporność i wytrzymałość.

Do brody warto wybierać jak jak najwęższe ostrza. Pozwolą one na jeszcze bardziej precyzyjne strzyżenie.

3. Regulacja długości zarostu.

Znaleźć można już modele posiadające nawet 18 poziomów strzyżenia co 4-5 milimetrów. Najlepiej wybierać produkty właśnie takie, aby jak najlepiej pasowały do potrzeb- nie tylko tych aktualnych, ale również na przyszłość.

Przydatną funkcją jest również blokada długości. Dzięki niej można ustawić trymer na jedną, ulubioną długość już na stałe.

4. Zasilanie.

Najpopularniejsze jest zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Jest ono bardzo wygodne, ponieważ sprawdza się i w podróży, i w domu, kiedy zdarzy się nawet zapomnieć naładować akumulator.

Wybierając trymer, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj ładowania, ale i czas. Im krótszy czas do pełnego naładowania, tym lepiej. Optymalne połączenie to: jak najkrótszy czas ładowania, a jak najdłuższa praca po pełnym ładowaniu.

5. Wyświetlacz.

Niektóre trymery wyposażone są w ekran LED, na którym wyświetlane są pewne dane. Najważniejsze, aby widoczny był poziom naładowania akumulatora. Bardzo wygodna jest również informacja o ustawieniu długości ostrza.

6. Pojemnik na włosy.

To opcja bardzo higieniczna. Niektóre trymery posiadają opcję automatycznego zasysania zarostu, co znacznie zwiększa komfort użytkowania takich urządzeń. Wówczas należy pamiętać o dokładnym czyszczeniu takiego pojemnika.

7. Detale, takie jak:

– głośność,

– waga,

– wielkość, ułożenie w dłoni.

Trymer do twarzy czy maszynka do włosów?

Niektórzy panowie decydują się na podcinanie brody przy pomocy maszynki. Nie jest to niemożliwe, jednak zdecydowanie mniej precyzyjne niż przy użyciu trymera. On pozwoli na strzyżenie dokładniejsze, ponieważ dostaje się wszędzie tam, gdzie maszynka nie jest w stanie.

Jak używać trymera do twarzy?

Dobrze dopasowany trymer będzie urządzeniem bardzo prostym w użytkowaniu. Przy pierwszym użyciu należy zacząć od jak najdłuższej końcówki, co ograniczy błędy i wynikające z tego nerwy. Reszta wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku maszynki.

Najpopularniejsi producenci trymerów

1. Braun

2. Panasonic

3. Philips

4. Remington

5. Babyliss

Ranking najpopularniejszych trymerów do twarzy październik 2016!l

Philips QT4015

Rowenta CF 9320D

Trymer Braun BT 5070

BaByliss E846E

Remington GROOM KIT

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający szeroki wybór artykułów do pielęgnacji brody.

Zobacz więcej trymerów do twarzy w sklepie amfora.pl!

Jak wybrać trymer do twarzy? Na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a