Jak wygląda makijaż permanentny? Czy warto zrobić trwały makijaż?

Wiele kobiet nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez makijażu. Jednak odpowiednie wykonanie make-upu wymaga nie tylko umiejętności, ale i czasu. Z tego względu kobiety szukają rozwiązań, które pozwolą im nie tracić cennych minut i zapewnią piękny wygląd oraz dobre samopoczucie. W takim przypadku pomocny może okazać się makijaż permanentny.  Jak wygląda makijaż permanentny? Czy warto zrobić trwały makijaż?

 

Makijaż stały znany jest już od wieków. Początkowo przybierał on formę tatuaży, które aplikowane były na skórę w celach jej upiększenia i dekoracji. Dziś makijaż permanentny to wybór niezwykle praktyczny dla wszystkich zabieganych kobiet czy dla pań nie mogących z różnych względów stosować zwykłych kosmetyków. Wystarczy jedynie udać się do salonu kosmetycznego. Zabieg zazwyczaj trwa godzinę lub dwie.

Jak wygląda makijaż permanentny? Czy warto zrobić trwały makijaż?

Co jeszcze warto wiedzieć o makijażu trwałym?

Makijaż permanentny to nic innego jak zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Przypomina wykonanie tatuażu, choć różni się od niego rodzajem stosowanych barwników oraz głębokością ich aplikacji. W makijażu stałym używa się wyłącznie pigmentów pochodzenia roślinnego – choć zawsze przed wykonaniem makijażu permanentnego warto upewnić się, że dany salon kosmetyczny używa jedynie naturalnych barwników. Ponadto pigmenty aplikuje się płytko, a nie głęboko pod skórę jak w przypadku tatuaży. Na jakie partie twarzy można zastosować makijaż trwały?

 • Oczy – w przypadku oczu najczęściej wykonuje się kreski. Może to być kreska dekoracyjna na górnej powiece, kreska zagęszczająca brwi lub kreska na powiece dolnej.
 • Brwi – makijaż permanentny może także zagęścić brwi lub wyrównać ich asymetrię. Obecnie można tego dokonać dwoma metodami, tzn. metodą cieniowania lub nieco bardziej kosztowną metodą włoskową.
 • Usta – barwniki można także nakładać na usta, aby skorygować ich kształt (powiększyć je) lub wzmocnić ich kolor.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż trwały utrzymuje się na skórze bardzo długo. Makijażem oczu i ust zazwyczaj możemy się cieszyć od 2 do 5 lat. Nieco krócej na naszej skórze pozostanie makijaż brwi, najczęściej około 2 lat. Wszystko zależy też od indywidualnych predyspozycji i typu naszej cery. Należy też wziąć pod uwagę, że wraz z upływem czasu i złuszczaniem naskórka wykonany makijaż stopniowo będzie się równomiernie rozjaśniał. Aby jak najdłużej zachować jego oryginalny wygląd, najlepiej unikać opalania na słońcu.

Zalety i wady makijażu permanentnego

Zalety makijażu trwałego:

 • długotrwały;
 • ukrywa mankamenty urody;
 • podkreśla urodę;
 • bezpieczny dla zdrowia, wykonywany przy użyciu naturalnych pigmentów
 • oszczędza czas

Wady makijażu trwałego:

 • drogi – pojedynczy zabieg może kosztować nawet tysiąc złotych;
 • musi być powtarzany co kilka lat, jeśli zależy nam na utrzymaniu efektu;
 • zabieg jest bolesny;
 • może dojść do zakażenia, jeśli wybierzemy nieprofesjonalny salon kosmetyczny;
 • po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęki lub opuchlizna.

Największy wybór kosmetyków znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak wygląda makijaż permanentny? Czy warto zrobić trwały makijaż?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a