Jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy? Proste włosy

Idealnie gładka i lśniąca tafla włosów to oznaka dobrej kondycji naszych pasem. Dlatego wiele kobiet dąży do uzyskania możliwie najbardziej gładkich włosów. Najprostszy sposób to oczywiście prostownica, która jest często ratunkiem dla posiadaczek  kędziorów. Jednak stosowanie prostownicy ma swoją ciemną stronę, a jest nią niszczenie struktury włosa. Jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy? 

To przez prostownicę, dążąc do zdrowego wyglądu naszych pasem, tak naprawdę przyczyniamy się do pogorszenia ich kondycji. Dlatego lepiej sięgać po środki alternatywne w postaci kosmetyków drogeryjnych oraz naturalnych sposobów, czyli kosmetyków, jakie możemy wykonać same w domu. Wystarczy wiedzieć, jak czytać składy oraz które z produktów z naszej lodówki bądź spiżarni będą odpowiednie do zapanowania nad kręconymi lub szorstkimi pasmami.

Proste włosy – jakie kosmetyki stosować, aby je ujarzmić?

Na początku trzeba sobie uświadomić, że tylko dobrze odżywione włosy będą w stanie oprzeć się skręcaniu, tak więc dobre kosmetyki do prostowania włosów z pewnością je obciążają. Takimi produktami są na przykład silikony, które nie odżywiają włosów, lecz tworzą na nich pewną kopułę. Efekt jest jednak dobry, bo włosy przestają się kręcić – nawet pod wpływem wilgoci. Stworzona przez silikony warstwa jest naprawdę odporna. Silikony to naprawdę silne składniki, które przy włosach cienkich i słabych mogą prowadzić do ich nadmiernego oblepienia i nieestetycznego wyglądu.

Do tego warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji produkty bogate w oleje, jednak tylko takie, które rzeczywiście sprzyjają naszym włosom. Tutaj trzeba po prostu poeksperymentować, czyli znaleźć taki olej, który na nasze pasma działa najlepiej. Uzupełnieniem pielęgnacji muszą być dobre maski, w których powinny znaleźć się składniki nawilżające (takie jak aloes, gliceryna czy miód) i jednocześnie białka (pszenica, mleko, jajka, algi) – takie preparaty jednocześnie odżywiają i wzmacniają strukturę włosa co prowadzi do zamknięcia się porów na jego powierzchni i tym samym uzyskania lepszej gładkości. Maski powinny być stosowane minimum dwa razy w tygodniu, natomiast odżywka po każdym myciu włosów. Warto również wspomnieć o jedwabiu do włosów, który dodaje naszym pasmom gładkości i jedwabistego połysku.

 Jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy? Proste włosy

Co możemy zrobić w domu?

Istnieje szereg domowych metod na uzyskanie gładkich i prostych włosów. Oprócz wysoce odżywczych maseczek, na bazie żółtka jajka, miodu czy olejów, można pokusić się również o stosowanie skrobi ziemniaczanej, która bardzo efektywnie dociąża włosy. Podobnie działa napar z szałwii stosowany jako składnik domowej maski do włosów lub jako płukanka po nałożeniu odżywki.

Kosmetyki wygładzające włosy znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy? Proste włosy
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a