Yves Saint Laurent Black Opium – recenzja oraz opinie.

Orientalne, zmysłowe i wyraziste perfumy dla kobiet. Zamknięte w tajemniczym, efektownym flakoniku. Co kryje się w zapachu Yves Saint Laurent Black Opium? Dla kogo ten zapach będzie dobrym wyborem i czy warto po niego sięgnąć?

Yves Saint Laurent Black Opium

Yves Saint Laurent Black Opium – zarys historii zapachu

Black Opium od Yves Saint Laurent to zapach, który pojawił się w sprzedaży w 2014 roku. Został stworzony przez Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Oliviera Crespa i Honorine Blanc. Black Opium to tak zwany flanker, czyli zapach będący luźną wariacją na temat klasycznego zapachu z tej samej linii. Otóż pierwowzór, czyli kompozycja Yves Saint Laurent Opium, był od wersji Black Opium zdecydowanie bardziej niszowy, trudny i dojrzały. Black Opium to próba odmłodzenia klasyki, stworzenia zapachu tajemniczego i uwodzicielskiego, który sprawdzi się wśród współczesnych kobiet.

Yves Saint Laurent Black Opium – jakie nuty zapachowe zawiera to pachnidło?

Black Opium od Yves Saint Laurent to zapach słodkawy, z nutką tajemnicy. Jest ukłonem w stronę miłośniczek kompozycji kwiatowych, z wanilią i lekko gorzkawym tłem. Jakie nuty zapachowe zawiera ta kompozycja?

  • Nuty głowy: ryż, pieprz.
  • Nuty serca: kawa, kwiat pomarańczy.
  • Nuty bazowe: drzewo sandałowe, białe piżmo, wanilia.

Zapach Black Opium rozkwita stopniowo od mocnego akcentu ostrego pieprzu, poprzez słodkie tony kwiatowo-waniliowe, aż do lekko kawowego i zmysłowego wykończenia podszytego drzewem sandałowym i białym piżmem.

Black Opium – trwałość zapachu

Black Opium od Yves Saint Laurent to pachnidło o wyrazistym charakterze i dobrej trwałości. Zapach utrzymuje się na skórze przez 6 do 8 godzin. Sam aromat jest wyczuwalny, z lekkim „ogonem” więc jest to dobry wybór dla osób, które lubią otulać się mgiełką wyraźnego zapachu.

Yves Saint Laurent Black Opium – dla kogo?

Black Opium to propozycja dla indywidualistek, które cenią niezależność, są odważne i wyzwolone. Oryginalny zapach Opium był nieco bardziej narkotyczny i specyficzny. Black Opium to dobra współczesna wariacja na temat klasyki, zapach nowoczesny i zmysłowy.

Ocena Black Opium od Yves Saint Laurent

Pachnidło Black Opium od Yves Saint Laurent można polecić miłośniczkom aromatów kwiatowo-orientalnych, o wyrazistym i zmysłowym charakterze.

Zobacz perfumy Yves Saint Laurent Black Opium w sklepie afmora.pl!

Yves Saint Laurent Black Opium – recenzja oraz opinie.
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a