Jak zapuścić włosy? Naturalne sposoby i kosmetyki

Chyba nie ma kobiety, która choć kilka razy w życiu nie zapuszczała włosów. Mnóstwo pań marzy o długich włosach, jednak, aby pięknie się one prezentowały, muszą być przed wszystkim zdrowe. Zatem, jak to zrobić, by były i długie, i piękne, i zdrowe? Jak zapuścić włosy efektywnie?

Naturalne sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Aby rozpocząć proces zapuszczania włosów, należy się najpierw do tego przygotować. W tym celu podcinamy końcówki o ok 2-3 cm, tak by usunąć wszelkie rozdwajające się końce, które spowalniają proces wzrostu. Jeśli nie zrobimy tego, będą rozdwajały się coraz dalej i w efekcie trzeba będzie później ściąć dużo więcej włosów.

Bardzo dobrze naszym włosom zrobi masaż skóry głowy. Poprawi on ukrwienie i je dotleni. Pobudzimy w ten sposób cebulki włosowe. Należy tylko pamiętać, by robić to delikatnie – kolistymi ruchami masując i ugniatając skórę głowy.

Aby zadbać o kondycję włosów należy płukać je po umyciu chłodną wodą. Zamyka ona łuski włosowe sprawiając, że są one mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz bardziej lśnią.

Dbanie o włosy powinno obejmować także właściwe ich szczotkowanie. Nie można robić tego zbyt intensywnie oraz zbyt często. Przy tym, należy pamiętać, że nie rozczesujemy włosów mokrych, bezpośrednio po umyciu. Są one wówczas szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Również, nie należy chodzić spać z mokrymi włosami, gdyż ocierając się o poduszkę, także je niszczymy.

Dobrze podziała comiesięczne zmienianie szamponu, gdyż włosy przyzwyczajają się do jego składników. Inna kombinacja produktów zawartych w szamponie podziała na nie aktywizująco. Dla dobra, nie tylko włosów, ale i całego organizmu, unikajmy stresu, alkoholu oraz nikotyny. Negatywnie wpływają one na włosy, osłabiają je i spowalniają wzrost.

Jak zapuścić włosy

Jakie kosmetyki pomogą w pielęgnacji?

W aptekach dostępne są specjalne kosmetyki na porost włosów. Są one skuteczne ale obciążają włosy i powodują ich nadmierne przetłuszczenie. Taka stymulacja przynosi efekty, jednak przez pewien czas włosy mogą nie wyglądać pięknie.

W procesie zapuszczania włosów bardzo ważne jest dbanie o ich kondycję. Genialnym produktem, który chroni przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi jest olejek rycynowy. To specjalista do walki z rozdwojonymi końcówkami. Jednak, aby był naprawdę skuteczny, należy najpierw podciąć włosy i stosować olejek na zdrowe końcówki. Jeśli użyjemy go na rozdwojonego włosa, tylko pozornie go skleimy, a w rzeczywistości proces niszczenia będzie dalej postępował, tylko nie będzie widoczny. Po odstawieniu olejku możemy mocno się zdziwić, jak bardzo nasze włosy będą uszkodzone.

Regularnie stosujmy szampony, odżywki i maski przeznaczone do naszego rodzaju włosów i skóry na głowie. Należy pamiętać, iż szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy i jej problemów. Z kolei, odżywki i maski, które nakładamy na końcówki lub od połowy długości włosa, mają zwalczać problemy samych włosów. Najgorsze będą produkty typu 2w1. To raczej rozwiązanie na wyjątkowe sytuacje, gdy bardzo się spieszymy, a nie do regularnego stosowania.

Jakie suplementy okażą się pomocne?

Aby włosy były zdrowe powinniśmy prawidłowo się odżywiać, dbając o dużą zawartość żelaza w naszej diecie. Znajdziemy go w : rybach, wątróbce i orzechach. Dodatkowa suplementacja z pewnością wzmocni ten proces. Ogromne korzyści dla włosów przyniosą takie witaminy, jak: A, B, E oraz cynk, siarka, miedź i krzem. Specjalistyczne suplementy wzmacniające włosy znajdziemy w aptece. Ich proporcje są tak dobrane, by wzajemnie się uzupełniały i dostarczały organizmowi składników, które dbają o włosy od wewnątrz.

Zapuszczania włosów to czasochłonny proces. Aby osiągnąć pożądane efekty, a więc nie tylko długie włosy, ale i piękne oraz zdrowe, należy uzbroić się w cierpliwość. To zadanie dla wytrwałych. Jednak rezultat wart jest zachody. Wszak włosy to jeden z atrybutów kobiecości, zmysłowości i seksapilu.

Niezbędne kosmetyki pielęgnujące włosy oraz pomocne w ich zapuszczaniu znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak zapuścić włosy? Naturalne sposoby i kosmetyki
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a