Żel do higieny intymnej, dlaczego warto stosować, na co zwracać uwagę?

W dzisiejszych czasach, dbanie o higienę ciała stało się ogólnie przyjętą normą. Półki sklepowe uginają się od ogromnej ilości różnego rodzaju mydeł czy żeli do mycia ciała. Jednak miejsca intymne potrzebują kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzęki któremu dowiesz się jak wybrać niezbędny kosmetyk, jakim jest żel do higieny intymnej.

Żel do higieny intymnej

Dlaczego warto stosować żel do higieny intymnej?

Żele czy mydła przeznaczone do mycia ciała zawierają składniki zbyt silnie drażniące. O ile dla skóry nie są one, w większości przypadków, żadnym problemem, to używanie ich do higieny intymnej może okazać się bardzo złym pomysłem. Składniki użyte do ich produkcji, nie są bowiem przeznaczone do mycia miejsc wrażliwych. Produkty przeznaczone specjalnie do higieny intymnej, oprócz działania myjącego, mają przede wszystkim działanie pielęgnujące delikatną skórę. Żel przywraca odpowiednie pH pochwy, dzięki czemu redukuje ryzyko infekcji oraz tworzy niekorzystne warunki dla rozwoju szkodliwych drobnoustrojów.

Podczas uprawiania sportu, przyjmowania antybiotyków, czy narażenia na długotrwały stres, mikroflora pochwy może zostać zaburzona. W takiej sytuacji dochodzi do zmniejszenia dobrych bakterii, a namnażania się bakterii szkodliwych. Prowadzi to do zwiększenia ryzyka wystąpienia infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. Stosowanie w takiej sytuacji żelu, który będzie posiadał kwaśny odczyn oraz zawierał probiotyki, znacząco przyczyni się do przywrócenia odpowiedniej mikroflory bakteryjnej, chroniąc przed wieloma chorobami.

Równie niekorzystne dla zdrowia miejsc intymnych jest noszenie złej jakości bielizny. Często zrobiona ona jest z materiału o niezbyt dobrej przepuszczalności powietrza oraz barwiona drażniącymi substancjami. W takiej sytuacji skóra narażona jest na otarcia, podrażnienia i uczulenia. Dlatego żele do higieny intymnej posiadają w swoim składzie wiele substancji mających działanie nawilżające, odżywiające oraz chroniące skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jaki żel do higieny intymnej w ciąży?

Miejsca intymne kobiet w ciąży, są szczególnie podatne na infekcję. Wpływają na to zmiany hormonalne zachodzące w tym szczególnym okresie. Dlatego żel dla kobiet w ciąży musi mieć odpowiednio kwaśny odczyn, zawierać probiotyki, substancję pielęgnujące oraz być przeznaczony dla bardzo wrażliwej skóry. Jest to bardzo istotne, ponieważ skóra oraz miejsca intymne u kobiet stają się szczególnie wrażliwe podczas ciąży – dlatego do tej pory używany kosmetyk może nagle zacząć uczulać czy podrażniać.

Żel do higieny intymnej – Jak używać ?

Żelu do higieny intymnej należy używać codziennie lub jeśli sytuacja tego wymaga nawet kilka razy dziennie. Należy pamiętać również, że mimo delikatnego składu, należy go rozcieńczyć najpierw wodą, wytworzyć pianę i dopiero w takiej postaci użyć bezpośrednio na skórę, pamiętając o dokładnych spłukaniu kosmetyku pod bieżącą wodą.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania żelu?

– Powinien zawierać delikatne substancje myjące, a nie silne detergenty typu SLS lub SLES.

– Musi mieć kwaśny odczyn na poziomie 3-4 pH.

– Nie powinien posiadać w składzie mydła.

– Powinien zawierać składniki nawilżające jak pantenol, alantoina, mocznik czy gliceryna.

– Musi być bogaty w probiotyki oraz kwas mlekowy, przywracający fizjologiczne pH oraz wzmacniający naturalną florę bakteryjną pochwy.

– Powinien posiadać w swoim składzie jak najmniej substancji zapachowych oraz barwników.

– Jeśli kobieta jest w ciąży, najlepiej aby żel był dedykowany dla ciężarnych.

– Powinien być hipoalergiczny oraz posiadać składniki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym oraz przeciwbakteryjnym.

Ziaja Yego

Vianek KOJĄCY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ

SYLVECO Żel do higieny intymnej

AA Cosmetics Men Sensitive Żel

Green Pharmacy Pharma Care Żel

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający szeroki wybór produktów do higieny intymnej.

Zobacz kosmetyki do higieny intymnej w sklepie amfora.pl!

Żel do higieny intymnej, dlaczego warto stosować, na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a