Jak zrobić kule do kąpieli? Przepis, DIY

Obok tradycyjnych kosmetyków do kąpieli, takich jak płyny i żele spotkać można produkty nietypowe, np. kule. Docenią je na pewno wszystkie osoby kochające te kilka chwil relaksu w wannie. Kule pozwolą na poczucie się jak w prawdziwym spa. Przepis, DIY – poniżej

Jak wykonać samodzielnie kule do kąpieli?

Wykonanie własnych kul do kąpieli nie wymaga wielu skomplikowanych składników. Potrzeba jednak sporo cierpliwości i wyczucia, ponieważ dodanie nawet jednej kropelki za dużo któregoś ze składników może wszystko zepsuć.

Składnikami podstawowymi są:

– 2 szklanki sody,Jak zrobić kule do kąpieli? Przepis, DIY

– 1 szklanka kwasku cytrynowego,

– 0,5 szklanki mąki ziemniaczanej.

Dodatkowo :

– masło shea, 

– olej kokosowy,

– hydrolat z dowolnych kwiatów lub ziół,

– suszone zioła czy płatki kwiatów,

– ulubione olejki zapachowe.

Do miski należy wsypać pierwsze trzy suche składniki i dokładnie je wymieszać. Następnie do nich trzeba dodać rozpuszczone uprzednio masło shea lub olej kokosowy wymieszany z wybranym olejkiem zapachowym, które razem nie powinny zajmować więcej niż pół szklanki. Składniki delikatnie wymieszać tak, aby powstało coś o konsystencji wilgotnego piasku. Kolejny etap to stopniowe ugniatanie masy. Najpierw trzeba ją lekko spryskać wodą lub hydrolatem, a potem delikatnie ugniatać. Kiedy masa daje się już ugniatać, można ją przełożyć do specjalnych kul. Sprawdzą się także silikonowe foremki na muffiny.

Ogromna zaletą takich samodzielnie wykonanych kul jest to, że można dowolnie wybierać ulubione zapachy, kwiaty czy zioła. 

Sprawdź kosmetyki do kąpieli w sklepie amfora.pl

 

Jak zrobić kule do kąpieli? Przepis, DIY
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a