Jak zrobić makijaż do okularów? Jak podkreślić oczy?

Niezależnie od tego, czy nosimy okulary korekcyjne, czy jedynie tzw. zerówki, które mają nadać nam konkretny look, wykonując makijaż pod okulary musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, okulary bardzo mocno koncentrują uwagę na naszych oczach. Tak więc, makijaż do okularów powinien być nienaganny i odpowiednio skomponowany. Innych technik użyjemy, kiedy jesteśmy krótkowidzami, a innych gdy słabo widzimy na niewielkie odległości.

Jaki makijaż do okularów?

Jak podkreślić oczy w okularach, żeby wyglądać wyraziście na co dzień?

 

Aby nasza twarz dobrze prezentowała się w okularach, elementem, który bardzo mocno będzie zauważany, są brwi. Ich kształt jest bardzo ważny. Należy odpowiednio je wyregulować i podkreślić kredką, bądź cieniem. Przy grubych oprawkach, warto malować je delikatniej. Gdy oprawki są jasne, cienkie lub bezramkowe, możemy pozwolić sobie na mocniejsze ich podkreślenie.

Z uwagi na to, że oprawki okularów, zwłaszcza grubsze, rzucają cień pod oczy, należy użyć rozświetlacza w to miejsce. Jednak róbmy to ostrożnie i delikatnie, by nie osadzał się on w zagłębieniach skóry.

Kiedy nosimy szkła o minusowych wartościach, musimy pamiętać, że optycznie pomniejszają one oczy. Dlatego też, należy zrezygnować z wszelkich zabiegów, które potęgują ten efekt, jak ciemne kreski na dolnej powiece. Rozwiązaniem jest stosowanie w to miejsce białej lub złotej kredki i jasnego cienia na górnej powiece. Może on by być błyszczący, połyskujący.

Aby optycznie pomniejszyć oczy, które prezentują się w plusowych okularach na większe niż są, używamy matowych cieni. Mogą one być zdecydowanie ciemniejsze, niż te które przeznaczone są dla krótkowidzów. Czarne kredki i eyelinery ładnie podkreślą oczy. Jednak, szkła z plusami działają, jak lupa, tak więc uważajmy, by kosmetyki nie osadzały się w zmarszczkach, przez co będą bardziej widoczne.

Rzęsy powinny być dość mocno wytuszowane, by nie gubiły się wizualnie pod okularami. Dzięki temu nadamy spojrzeniu wyrazistości. Uważajmy tylko, by nie ocierały o szkła i nie brudziły soczewek okularowych.

makijaż do okularów

Jakie dobrać kolor makijażu do okularów?

Kolory cieni nie mogą być sprzeczne z kolorem oprawek. Znacznie trudniej dobrać cień, gdy nosimy zdecydowane, barwne okulary. Postawmy wówczas na harmonię i jedną gamę kolorystyczną, by uniknąć jarmarcznego efektu. Smokey eyes zdecydowanie lepiej będzie wyglądał przy lekkich oprawkach, choć nie jest tu wykluczone. Ważne, żeby robić to z umiarem, by nie uzyskać efektu przerysowania.

Im subtelniejsze i delikatniejsze okulary nosimy, tym większą dowolność mamy przy wyborze kolorów podczas robienia makijażu. Powinniśmy trzymać się wówczas zasad polegających na dobieraniu makijażu do swojego typu urody. Otrzymamy wówczas harmonijną całość.

Sposób malowania ust może dać nam bardzo ciekawe efekty, kiedy nosimy okulary. Przy mocnych oprawkach używajmy delikatnych kolorów, ale niech będą one błyszczące, świetliste, jak błyszczyk. Gdy oprawka jest delikatna, pomalujmy usta na mocny, nasycony kolor, a efekt będzie murowany.

 

SZUKASZ KOSMMETKÓW DO MAKIJAŻU ALBO DO PIELĘGNACJI? SPRAWDŹ AMOFRA.PL

Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a