Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Lampa UV, akcesoria, wzory

Manicure hybrydowy już kilka lat temu zyskał duże uznanie kobiet lubiących mieć na co dzień pomalowane paznokcie. Z czego wynika jego popularność? Przede wszystkim ten rodzaj manicure jest bardzo trwały, utrzymuje się na paznokciach nawet przez 3 tygodnie, bez nieestetycznych odpryśnięć lakier i konieczności poprawy. Hybryda jest wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jednak kobiety chcące zrobić go w domowych warunkach również mają taką możliwość.

Jak zrobić domowy manicure hybrydowy?

Samo wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudnym zadaniem. Po przygotowaniu paznokci do pomalowania ich (podobnie jak w przypadku tradycyjnego manicure konieczne jest spiłowanie paznokci w wybrany kształt, odsunięcie lub wycięcie skórek oraz zmatowienie płytki) należy przetrzeć je cleanerem, by odtłuścić płytkę. Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy. Po jej utwardzeniu należy pomalować paznokcie na wybrany kolor – zwykle konieczna jest aplikacja dwóch warstw lakieru, przed aplikacją drugiej z nich lakier należy utwardzić. Następnym krokiem jest pomalowanie paznokci top coatem i utwardzenie warstwy w lampie. Ostatnim punktem jest przetarcie gotowych paznokci cleanerem.

Manicure hybrydowy – jaka lampa UV jest najlepsza?

Lampa UV to urządzenie niezbędne do wykonania manicure hybrydowego, ponieważ to właśnie ona utwardza lakiery, które są wykorzystywane do jego wykonania. Wybór odpowiedniej lampy UV jest niezwykle istotny, ponieważ źle utwardzona hybryda będzie nieestetycznie wyglądać i nie będzie trwała. Chcąc kupić lampę UV warto zwrócić uwagę na jej moc. Na rynku dostępne są lampy w różnej mocy – od 9 do 36 W. Niektóre urządzenia o najniższej mocy mogą nie spełniać dobrze swojego zadania i nie utwardzać dobrze lakierów hybrydowych. W przypadku zdecydowania się na lampę o mocy 36 W ma się pewność, że dobrze spełni swoje zadanie i będzie można cieszyć się ładnymi paznokciami. Najlepsza lampa UV to ta o mocy 36W.

manicure hybrydowy

 

Lampa UV do manicure hybrydowego – na co zwrócić uwagę?

Poza mocą lampy istotne są także inne kwestie. Dobrym pomysłem jest zakup lampy zabudowanej z jednej strony, gdyż wówczas nie ma ryzyka, że światło dotrze do lakierów, które mogą ulec uszkodzeniu. Decydując się na niezabudowane urządzenie trzeba pamiętać o tym, by podczas wykonywania manicure lakiery nie stały w jego pobliżu.

Kolejną kwestią jest czas utwardzania lakierów. Część dostępnych na rynku produktów jest zaprogramowana na określoną ilość czasu (np. 30 lub 60 s), po tym okresie lampa automatycznie się wyłącza. Niektóre urządzenia są wyposażone w czujnik ruchu, dzięki czemu uruchamiają się automatycznie po włożeniu do nich dłoni i wyłączają się po określonym czasie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, warto zatem przed zakupem zastanowić się, które z nich będzie najwygodniejsze dla konkretnej osoby.

Domowy manicure – niezbędne akcesoria 

Oczywiście sama lampa nie wystarczy do wykonania manicure hybrydowego. Co jeszcze jest potrzebne? Jakie produkty do manicure hybrydowego są najlepsze?

– pilnik o gradacji 180

– kopytko lub drewniane patyczki do odsuwania skórek

– cążki do skórek

– blok polerski

– cleaner, przy którego użyciu odtłuszcza się płytkę paznokcia

– waciki bezpyłowe

– baza, na którą będzie aplikowany lakier

– lakier hybrydowy w wybranym kolorze

– top coat, czyli lakier dzięki któremu kolor utrzyma się na paznokciach przez wiele dni.

 

Ważne

Aplikując na paznokcie poszczególne lakiery warto malować maksymalnie dwa paznokcie na raz, by lakier nie zdążył spłynąć i zalać skórek.

Akcesoria oraz lakiery do manicure hybrydowego znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Lampa UV, akcesoria, wzory
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a