Jak zrobić warkocz? Najmodniejsze warkocze.

Warkocze to coraz modniejsza fryzura, która zyskuje sobie popularność zwłaszcza wśród młodych kobiet. Nic dziwnego, że ilość ciekawych sposobów na zaplatanie warkocza stale rośnie. Możemy robić sobie warkocze używając specjalnego sprzętu lub stawiając na wersję minimalistyczną, w której potrzebna nam jest tylko szczotka, własne palce oraz gumka do włosów.

Jeżeli nasze zdolności manualne są dość niskie to warto spróbować od najbardziej klasycznego splotu, a dopiero potem, w miarę ćwiczeń, zaplatać warkocz typu kłos lub łączyć kilka warkoczy ze sobą. Warkocz to wręcz idealna fryzura na lato – pięknie się prezentuje, wyróżnia z tłumu, a w dodatku jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki warkoczowi pomiędzy włosami i karkiem powstaje wolna przestrzeń, która pozwala na chłodzenie naszego ciała nawet w najbardziej upalne dni.

Jak zrobić warkocz? Najmodniejsze warkocze. Skąd czerpać inspiracje?

Eva Longoria, Kristen Stewart, Dorota Gardias, Patrycja Kazadi, Kim Kardshian – co łączy te wszystkie celebrytki? Słabość do warkoczy! Gwiazdy dobrze wiedzą, co w świecie mody piszczy, dlatego już od wczesnej wiosny na ich głowach pojawiają się misternie ułożone warkocze. Przy czym modna jest każda stylizacja z warkoczem, od tej najbardziej klasycznej po całkowicie zwariowaną i artystyczną. Nie liczy się przy tym kolor naszych włosów ani kształt twarzy, bo warkocz pasuje każdej z nas.

W szukaniu inspiracji do plecenia nietuzinkowych warkoczy pomogą nam filmiki oraz tutoriale w sieci. Kobiety z całego świata dzielą się swoimi sekretami robienia tej najpopularniejszej fryzury na świecie. Wiele inspiracji znajdziemy na stronach typowo kobiecych lub oferujących rozwiązania w stylu DIY, czyli zrób to sam. To właśnie tam znajdziemy porady odnośnie ciekawych splotów, sposoby na nadanie włosom określonego charakteru oraz praktyczne pokazanie określonych metod (np. pancaking).

Jak zrobić warkocz? Najmodniejsze warkocze

 

Jak robić warkocze? Przegląd najbardziej popularnych technik

Najbardziej klasyczny warkocz polega na tym, że na początku dzielimy włosy na trzy części, a potem przekładamy naprzemiennie dwa skrajne pasma nad pasmem środkowym. O wiele bardziej spektakularny efekt daje jednak warkocz dobierany. Można go pleść na dwa sposoby – stylem francuskim lub holenderskim. Pierwszy z nich polega na wyodrębnieniu trzech niewielkich pasem włosów z czubka głowy. Pleciemy je tak jak klasyczny warkocz, za każdym razem dobierając jednak niewielkie pasemko z włosów pozostawionych luźno. W warkoczu francuskim każde pasmo nakładane jest nad kolejnym, natomiast w holenderskim – pod. Bardzo popularny, o swojsko brzmiącej nazwie jest również warkocz nazywany kłosem. Na początku dzielimy włosy na dwie równe części. Potem, z każdej z nich bierzemy cienkie pasemko i przykładamy je do przeciwnej części. Ważne, aby splot był mocno dociskany, gdyż jest on naturalnie luźniejszy od tego klasycznego.

Sposób na warkocza pełnego objętości

Wszystkie kobiety są zachwycone warkoczami, które posiadają podwojoną objętość. Technika plecenia takich warkoczy nazywa się pancaking. Opiera się ona na upleceniu zwykłego warkocza, a następnie na stopniowym wyciąganiu poszczególnych pasm. Dzięki temu fryzura zyskuje podwójnie na objętości. Sam warkocz prezentuje się bardziej imponująco, a także zyskuje artystyczny wygląd, co w nadchodzącym letnim sezonie jest na topie.

Jak utrwalić warkocza?

Przed zrobieniem warkocza warto przygotować sobie spinki, dobry grzebień, szczotkę oraz gumkę do włosów. Musimy odpowiednio zadbać o włosy, by warkocz trzymał się w swej niezmienionej formie przez dłuższy czas. Warto zacząć od spryskania pasem specjalną mgiełką jeszcze przed rozpoczęciem plecenia. Dzięki temu włosy zyskają na sprężystości. Jeżeli najbardziej zależy nam na zachowaniu dużej objętości to warto mgiełkę wymienić na piankę. Na koniec włosy można nabłyszczyć kilkoma kroplami olejku oraz utrwalić końcowy efekt lakierem do włosów.

 

Wszystkie niezbędne akcesoria do stylizacji oraz kosmetyki znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak zrobić warkocz? Najmodniejsze warkocze.
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a