Skóra wrażliwa to wręcz przekleństwo. Nie dość, że trzeba ją pielęgnować specjalnymi kosmetykami, to jeszcze takie popularne zabiegi jak depilacja potrafią dać jej mocno w kość. Na szczęście istnieją depilatory damskie bezbolesne, których może używać praktycznie każdy. Bo nawet jeśli  mamy skórę normalną to są miejsca, w których jej bolesność jest większa (są to na przykład okolice bikini). Jakie urządzenie zastosować w tym wypadku?

Bezbolesny depilator – czyli dokładnie jaki?

Pierwszą, najbardziej podstawową sprawą jest to, by wyrywanie włosków przez urządzenie odbywało się szybko. Ból jest wtedy dużo krótszy, przez co zdecydowanie mniej zauważalny. Elementy depilujące powinny więc ruszać się błyskawicznie i za jednym razem łapać możliwie dużą ilość włosków.

Dobry depilator do skóry wrażliwej będzie posiadał system masażu odprężającego skórę w trakcie zabiegu. Sprawi on, że nieprzyjemne uczucie będzie zminimalizowane, a sama skóra zdecydowanie bardziej się odpręży. Ostatnia z kluczowych spraw, którą chcemy poruszyć w tym akapicie, to wyrywanie włosków z całą cebulką. Wbrew pozorom najtańsze modele nie gwarantują takiego efektu. A przecież taki skuteczny depilator do skóry naczynkowej będziemy używać rzadziej, a więc i rzadziej będziemy obciążać nasze delikatne ciało.

Zupełnie bezbolesna depilacja depilatorem

Jeśli nawet pomimo tych udogodnień nadal boimy się mechanicznej depilacji, idealna będzie dla Ciebie depilacja laserowa określana też jako depilacja światłem. Sprzęt do jej domowego wykonania jest o wiele droższy od tego opartego na dyskach czy pęsetach,jednak efekt osiągnięty po jednym zabiegu potrafi się utrzymać przez wiele miesięcy. Sama skóra nie jest też podrażniania, co jest wartością wręcz bezcenną.

Takie depilatory bezbolesne posiadają niejednokrotnie aplikację mobilną pomagającą w monitorowaniu zabiegów, zaawansowane czujniki smart skin, opcję rozpoznawania typów skóry oraz niezastąpiony filtr UV. Taki zestaw to w efekcie bardzo łagodna depilacja wrażliwej skóry.