W życiu każdej kobiety pojawia się chęć dokonania zmiany w swoim wyglądzie, chociażby przez zmianę noszonej latami fryzury. Oczywiście taki powiew świeżości wyglądu jest jak najbardziej wskazany, jednak należy zawsze pamiętać, że nowe uczesanie musi współgrać z kształtem naszej twarzy, podkreślać jej zalety, a ukrywać mankamenty, dążąc do uważanego za idealny kształtu owalnego. Jaka zatem fryzura dla trójkątnej twarzy będzie najodpowiedniejsza, a jakich cięć i upięć lepiej unikać? Podpowiadamy.

Pierwszy krok – ustalamy kształt twarzy i jego cechy

To bardzo istotny moment przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej fryzury dla siebie. Istnieją bowiem cztery podstawowe typy kształtów twarzy – owalna, okrągła, kwadratowa i trójkątna. Ponieważ w obszarze naszych zainteresowań leży dobór fryzury trójkątna twarz, zapoznajmy się z jej cechami. Czym zatem charakteryzuje się ten kształt twarzy?

W przypadku trójkątnych rysów najszerszą i rzucającą się w pierwszej kolejności w oczy częścią twarzy jest czoło, które jest nieproporcjonalne w stosunku do reszty twarzy, w szczególności wąskiej, często wręcz szpiczastej brody. Zatem żuchwa w sposób od zauważalnego po bardzo wyraźny zwęża się od góry twarzy ku jej dołowi, dając efekt pociągłości twarzy. Jakie zatem lubi fryzury twarz trójkątna?

Fryzury maskujące niedoskonałości trójkątnej twarzy

Wiemy już, jakie cechy ma twarz trójkątna więc teraz pora na dobranie odpowiedniej fryzury do takiego kształtu tak, aby jego posiadaczki prezentowały się doskonale. Zatem jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy? Podstawą jest nadawanie twarzy przez fryzurę właściwych proporcji. I tu numerem jeden jest bob czyli fryzura twarz trójkątna, w której włosy sięgają do linii brody, a czoło przykrywa lekka grzywka. Fryzura może mieć klasyczną gładką formę, ale można także wybrać wariant z lokami, falami czy zamierzonym „bałaganem” na głowie. Zaletą tego ostatniego uczesania jest dodatkowo efekt odmłodzenia, nadanie wyglądowi dziewczęcego, delikatnego charakteru. Zalecane przy twarzy trójkątnej są także fryzury twarz trojkatna posiadające wszelakie grzywki, ponieważ przysłaniają w całości lub częściowo szerokie czoło, poprawiając proporcje między górną a dolną częścią twarzy. W zależności również od rodzaju włosów, można postawić na grzywki idealnie proste, ale także postrzępione czy zaczesane swobodnie na bok. Dodatkowo, jeśli taka grzywka będzie trochę dłuższa, przykryje nieco wydatne kości policzkowe.

Jakich fryzur unikać przy twarzy trójkątnej?

Warto też sprawdzić, które fryzury przy twarzy trójkątnej nie będą prezentowały się dobrze i nie dodadzą twarzy lekkości, odpowiednich proporcji i uroku. W pierwszej kolejności należy unikać fryzur odsłaniających całkowicie czoło. Nie sprawdzą się w tym przypadku przedziałki na środku głowy ani wysokie, gładko zaczesane upięcia na jej czubku – koki czy końskie ogony. W większości przypadków nie sprawdzą się tu również krótkie fryzury dla trójkątnej twarzy, szczególnie te typowe męskie, bardzo krótkie. Z drugiej strony nie będą korzystne także długie, proste włosy, które jeszcze bardziej podkreślą pociągłość twarzy.