Myślisz, że trądzik może dotknąć tylko nastolatków? Absolutnie nie! Może on się pojawiać także u osób dorosłych poddanych ciągłemu stresowi, niezdrowo się odżywiających czy przebywających w okolicach o dużym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Jak wyleczyć trądzik powstały z takich lub innych przyczyn? Jakich domowych, własnoręcznie zrobionych preparatów możemy używać bezpiecznie?

Co na trądzik? Przepisy od babci!

Błyskawicznie i niezwykle łatwo w terapii powyższego schorzenia możesz wykorzystać domowy aloes, który ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i łagodzące. Jego miąższ mieszasz z wodą i używasz jako toniku. Pamiętaj tylko, że jest to preparat naturalnym pozbawiony konserwantów, dlatego musisz przechowywać go w lodówce.

W rozwiązaniu zagadki: jak szybko pozbyć się trądziku pomogą też cynamon oraz miód. Oba te składniki działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i regenerująco. Dlatego też warto, byś zrobił z nich perfekcyjną maseczkę do stosowania nawet dwa razy w tygodniu. Nakładasz ją na twarz delikatnymi ruchami, a po kilku-kilkunastu minutach zmywasz czystą wodą.

Na liście tego, co jest dobre na trądzik, znajdują się także drożdże. Możesz je rozpuścić w odrobinie wody i stosować jak maseczkę, w opisany wyżej sposób. Dodatkowo możesz zadziałać też od wewnątrz swojego ciała. Wystarczy wtedy, że dodasz więcej wody, uzyskując w ten sposób drożdżowy napój. Jego smak nie jest bardzo przyjemny, za to efekty działania – są więcej niż fenomenalne.

Genialna odpowiedź na to, jak leczyć trądzik, to dodatkowo stary, dobry bratek polny. Zmniejszy on łojotok i zadba o to, by nasza cera była zdecydowanie gładsza i pozbawiona toksyn. Bratek najlepiej sprawdzi się w formie lekkiej herbatki.

Co pomaga na trądzik miejscowo, konkretnie w miejscu zmiany chorobowej? To lubiana przez wielu, żółta przyprawa – kurkuma. Wykorzystujmy ją jako składnik potraw, ale też nakładajmy na punkty, w których widoczne są nieestetyczne zaczerwienienia.

Ostatni z naszych sprawdzonych pomysłów, które znane są od wielu lat, to naturalne olejki eteryczne. Jak pozbyć się trądziku na twarzy z ich pomocą? Wystarczy lekko smarować nimi twarz. Nie przesadzajmy jednak z ilością, gdyż za bardzo przetłuścimy skórę. Lepiej zmieszać je z odrobiną wody i nanosić wacikiem na twarz. Olejki eteryczne zadziałają antybakteryjnie, przeciwzapalnie i znormalizują działanie gruczołów łojowych. Do tego będą stale chroniły cerę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.