Schudnąć to marzenie wielu pań i panów. Nadprogramowe kilogramy zagrażają zdrowiu, powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, wpływają na samopoczucie i nastrój. Każdy, kto próbował schudnąć, wie, że nie jest to łatwe. Zwłaszcza, gdy stale jesteśmy w biegu, często w stresie, nie mamy czasu porządnie zjeść, wypocząć, poruszać się. Dobrym wyjściem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki stało się stosowanie diety.

Na schudnięcie dieta

Pierwszym znanym, według źródeł historycznych, który eksperymentował z jedzeniem, by schudnąć był król Anglii Wilhelm Zdobywca. Kiedy waga uniemożliwiła mu wsiadanie na konia, król zastosował dietę wątpliwej jakości – odmówił spożywania posiłków i pił tylko alkohol. Lepsze i bezpieczniejsze dla zdrowia i życia człowieka diety powstały w ubiegłym wieku, kiedy to zapanował kult szczupłej sylwetki, a otyłość zataczała coraz większe kręgi. Rodzajów diet powstało mnóstwo – keto, śródziemnomorska, królów, wegetariańska. Zasadniczym ich minusem było to, że by przyniosły spodziewany efekt, trzeba było liczyć kalorie i samemu przygotowywać posiłki. Dieta pudełkowa odchudzająca całkowicie ten problem (i nie tylko ten) rozwiązała.

Czy na diecie pudełkowej można schudnąć?

Zdecydowanie tak. 60% klientów firm cateringowych stanowią osoby, które starają się odchudzić. By osiągnąć cel, nie wystarczy jednak wybrać firmę cateringową, dietę i zamówić dostawy. Wybór diety, ale przede wszystkim jej kaloryczność powinna być skonsultowana ze specjalistą – w przypadku chorób tj. cukrzyca, nadciśnienie itp. z lekarzem, w innym – z dietetykiem. Po drugie skuteczność diety zależy od regularnego spożywania dostarczonych posiłków – wszelkie podmianki np. zamiast obiadu w pudełku obiad w restauracji, podjadanie zniweczą wszelkie wysiłki. I jeszcze jeden bardzo ważny warunek, istotny w każdej diecie – trzeba być aktywnym fizycznie. Dzięki cateringowi dietetycznemu zaoszczędzamy wiele czasu – nie trzeba czytać, szperać, robić zakupów i spędzać godzin w kuchni – należy go przeznaczyć na ulubione zajęcia ruchowe.

Ile kilogramów można zrzucić będąc na diecie pudełkowej?

Nie ma limitu. Tempo chudnięcia zależy w dużej mierze od dobranej kaloryczności, dietetycy układają plan posiłków w taki sposób, by zagwarantować bezpieczne odchudzanie. Jeśli uznamy, że nasza waga osiągnęła właściwy poziom, warto skonsultować się z dietetykiem i ustalić dalsze działania. W końcu wymarzoną sylwetką chcemy cieszyć się przez długi okres czasu.