Zapewne wiele osób chciałoby wypróbować żelowy lakier do paznokci. Jednak nierzadko brak czasu na wizytę u specjalisty powoduje, że najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie samodzielne nałożenie takiego lakieru we własnym zaciszu domowym. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy odpowiednich akcesoriów, w tym szczególnie lampy do utwardzenia lakieru? Czy wówczas zastosowanie lakieru żelowego jest w ogóle możliwe? Nasza odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Poznajcie lakiery żelowe bez lampy UV.

Jak działa lakier żelowy bez utwardzania?

Lakiery żelowe bez konieczności utwardzania jako kategorię produktu można umieścić pomiędzy zwykłym lakierem a lakierem utwardzanym za pomocą lampy UV. W pierwszym przypadku efekt utrzymuje się zaledwie dwa czy trzy dni, a ryzyko mechanicznego uszkodzenia warstwy jest wysokie, szczególnie jeśli wykonujemy codzienne czynności domowe.

Z kolei lakiery utwardzane światłem UV utrzymują się w świetnym stanie nawet do trzech tygodni, jednak ich aplikacja wymaga bądź wizyty w salonie kosmetycznym, bądź posiadania w domu niezbędnego zestawu akcesoriów – w tym lampy UV, a także wprawy w nakładaniu tego typu produktu, aby uzyskać estetyczny wygląd.

Tymczasem żelowe lakiery do paznokci bez lampy aplikuje się podobnie jak zwykły konwencjonalny lakier, jednak efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej, bo około jednego tygodnia.

Jak nakładać lakier żelowy bez UV?

Pierwszy krok jeśli chodzi o malowanie paznokci lakierem żelowym bez utwardzania jest standardowy, taki jak w przypadku stosowania dowolnego innego typu lakieru do paznokci. Stanowi go opiłowanie paznokci do pożądanego kształtu oraz ewentualne usunięcie skórek preferowaną przez nas metodą – najlepiej odsuwając je za pomocą specjalnego patyczka. Nie musimy w żaden sposób matowić płytki paznokciowej, wystarczy jedynie użyć cleanera, który odtłuści powierzchnię paznokcia. Zalecamy jego zastosowanie, chociaż nie wszyscy producenci podają taką informację w odniesieniu do swoich produktów. Aplikujemy go za pomocą specjalnych płatków bezpyłowych, co pozwoli dokładnie oczyścić płytkę paznokcia i doskonale ją przygotować do malowania.

Po takich wstępnych czynnościach, nakładamy wybrane kolory lakierów żelowych nieutwardzanych. Nie trzeba tu przy tym stosować specjalnej bazy, jak w przypadku lakierów utwardzanych lampą. Idąc dalej, przychodzi czas na nałożenie bezbarwnego preparatu typu top coat. Robimy to dopiero, gdy lakier kolorowy żelowy bez UV dobrze wyschnie. To dzięki daniu odpowiedniej ilości czasu na schnięcie lakier zachowuje trwałość i intensywny blask tak długo, a paznokcie wyglądają jak prosto z salonu! Najlepiej aby oba używane przez nas produkty były tej samej, profesjonalnej firmy. Polecana marka to chociażby lakiery żelowe nieutwardzane Victoria Vynn. Jeśli uznamy po jakimś czasie, że lakier wymaga już usunięcia, ponieważ stracił już swój blask czy też zwyczajnie nam się znudził kolor, wówczas wystarczy zastosować zwykły zmywacz do paznokci.

Czy lakiery żelowe bez utwardzania są łatwo dostępne?

Obecnie wielu producentów kosmetyków do paznokci posiada w swojej oferciepowyższe produkty. Warte uwagi są chociażby lakiery żelowe niewymagające utwardzania lampą z serii IQ od Victoria Vynn, które wypełniły lukę na rynku kosmetyków do paznokci, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla bardziej zapracowanych pań, które nie mogą sobie pozwolić na poświęcenie większej ilości czasu na stylizację paznokci. Nie wymagają także od nich większej wprawy i doświadczenia – wystarczy umiejętność malowania paznokci, aby osiągnąć efekt wow na przynajmniej jeden tydzień.