Która z nas nie marzy o paznokciach wyglądających jak spod ręki najlepszej stylistki? Tymczasem rzeczywistość często nie pozwala nam na wielogodzinne i kosztowne zabiegi z paznokciami w roli głównej. Dla tych pań idealnym rozwiązaniem będzie lakier żelowy do paznokci – możliwy do nałożenia w domu, gwarantujący długą trwałość, a przy tym łatwy do usunięcia bez pomocy profesjonalistki. Wyjaśniamy zatem czym jest lakier żelowy, jak się go nakłada i czy nasze paznokcie są pod nim bezpieczne.

Co to jest lakier żelowy i jak się go stosuje?

Lakier do paznokci jak żel stanowi doskonałą alternatywę zarówno dla zwykłych, standardowych, mniej trwałych lakierów, jak i bardzo trwałych, ale trudniejszych do nałożenia i wymagających dużej wprawy, a najlepiej wizyty w profesjonalnym salonie hybryd. Tego typu produkty nie wymagają zastosowania żadnej bazy, a jedynie dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia płytki paznokcia oraz standardowego opiłowania i usunięcia skórek.

Najczęściej do wykonania manicure lakierem żelowym używa się dwóch produktów (zaleca się stosowanie produktów tego samego producenta). Pierwszym z nich jest żelowy lakier do paznokci w docelowym kolorze, który nakładamy zazwyczaj w formie dwóch cienkich warstw, czekając przy tym aż każda z nich dokładnie wyschnie. Drugi element niezbędny przy stosowaniu lakieru żelowego to lakier nawierzchniowy, tzw. top coat, który ma właściwości utrwalające lakier kolorowy, zabezpieczające go przed blaknięciem czy ścieraniem, a także nadające lakierowi intensywny połysk, który podkreśla głębię koloru. Niewątpliwą zaletą, jaką ma manicure żelowy, jest jego trwałość – zazwyczaj utrzymuje się on w satysfakcjonującym stanie przez kilka-kilkanaście długich dni. Dzięki zastosowaniu warstwy ochronnej, nawierzchniowej, lakier będzie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne – zarysowania czy odpryśnięcia. Co istotne, malowanie lakierem żelowym nie wymaga utwardzenia lampą UV. Wybierając konkretny produkt warto zwrócić uwagę także na jego skład, unikając np. produktów zawierających toluen czy formaldehyd, a wybierać te, zawierające m.in. witaminę E, która działa wzmacniająco na paznokcie. Malowanie paznokci lakierem żelowym jest równie proste, jak zwykłym lakierem.

Czy lakiery żelowe są bezpieczne dla paznokci?

Profesjonalne lakiery żelowe są zupełnie nieinwazyjnymi produktami do paznokci. Nie wymagają ingerencji w płytkę, nie trzeba jej bowiem szlifować czy matowić, jak w przypadku nakładania hybryd. Jedynym zalecanym zabiegiem przed nałożeniem lakieru jest dokładne odtłuszczenie, oczyszczenie i osuszenie paznokci. Poza tym nie wymagają również użycia światła UV, ponieważ suszą się z wykorzystaniem światła dziennego. Zaletą lakieru żelowego w stosunku do lakieru konwencjonalnego natomiast jest to, że żelo lakier do paznokci utrzymuje się dłużej, dzięki czemu rzadziej trzeba traktować paznokcie zmywaczem. Zmywacz nie musi również zawierać acetonu – nie trzeba zatem moczyć paznokci w acetonie jak w przypadku hybryd.

Nasza propozycja – lakiery żelowe Victoria Vynn

Większość marek kosmetycznych posiadających w ofercie produkty do stylizacji paznokci, proponuje klientkom również lakiery żelowe. Oto nasza propozycja lakieru o efekcie żelu, w bardzo przystępnej cenie – żelowe lakiery Victoria Vynn. Dostępne są pod nazwą IQ Salon Nail Polish i występują w kilkunastu kolorach, będących hitami kolorystycznymi sezonu. Lakiery z tej serii zawierają innowacyjny kompleks IQ, oparty na połączonym działaniu polimerów i plastyfikatorów, co w rezultacie daje efekt profesjonalnego manicure bez konieczności użycia lampy.