Fryzura, którą po kilku treningach wykonasz w dwie minuty. Stylizacja włosów, która będzie równie dobrze pasowała do garsonki, jak i do stroju sportowego. Upięcie, które wykonasz zupełnie sama, z użyciem niewielkiej ilości produktów. Potargany kok na wypełniaczu – to o nim właśnie piszemy. Jesteśmy pewni: szybko pokochasz to ponadczasowe uczesanie, które codziennie może wyglądać inaczej!

Jak uczesać niedbałego koka?

Po pierwsze: podstawowych kroków niezbędnych do wykonania koczka jest kilka. Ale w ich ramach możesz dokonywać licznych szaleństw. Kok z wypełnieniem możesz przygotować zaraz nad karkiem, w połowie głowy, a nawet na jej czubku. Dowolnie możesz go przesunąć na bok oraz zrobić dość mały lub całkiem spory. Od Twojej decyzji zależy też sposób jego rozczochrania.

No dobrze, przejdźmy więc do konkretów. Wypełniacz do koka – instrukcja wykonania fryzury przedstawia się następująco.

  1. Robimy zwykły, tradycyjny kucyk który związujemy przy samej głowie mocną gumką.
  2. Bierzemy wypełniacz i przez jego środek przeciągamy zrobiony wcześniej kucyk.
  3. By zrobić kok luźny, teraz rozkładamy włosy wokół wypełniacza. W przypadku ścisłego koka baletowego musielibyśmy włosy rozłożyć idealnie równomiernie, jednak w omawianym przypadku nie ma to takiego znaczenia.
  4. Po rozłożeniu włosów drugą gumką spinamy je na spodzie wypełniacza, tuż przy głowie.
  5. Teraz nasz kok nad karkiem czy wysoki kok (zależnie od tego, gdzie umieściliśmy kucyk) spinamy z włosami za pomocą wsuwek.
  6. Sprawdzamy na koniec czy wszystko wygląda zgodnie z założeniami. Możemy teraz rozluźnić pasemka, a nawet niektóre wyciągnąć z koczka.

Gdy chcemy, by całość wyglądała jeszcze bardziej elegancko, szybki niedbały kok możemy ozdobić za pomocą wsuwek z perełkami, dekoracyjnych spinek z kryształkami czy nawet zwyczajnych, żywych kwiatów. A jeśli konstrukcja ma przetrwać całą imprezę pełną tańców, wtedy użyjmy mocnego lakieru do paznokci który wzmocni fryzurę.

Wypełniacz, dwie gumki, kilka wsuwek, szczotka i wspomniany utrwalacz – tyle tylko potrzebujesz by zadziwić wszystkich na grillu u przyjaciół, w pracy i na największym balu.