Na widok kobiety z płomienno rudymi włosami niejeden mężczyzna się zatrzyma. A gdy dojdą do tego jeszcze piękne, niebieskie oczy… Nie ma szans, by jego wzrok nie spoczął na dłużej na ich właścicielce. Dla wielu pań jednak takie zestawienie jest problemem. Nie potrafią one bowiem dobrze odpowiedzieć na pytanie: jaki makijaż do rudych włosów i niebieskich oczu? Skoro już tonacja fryzury jest mocna, to czy mogę zastosować intensywne barwy kosmetyków? A czy z kolei odcienie beżowe nie będą zbytnio ginęły, przytłumiały całego efektu?

Rude włosy niebieskie oczy – makijaż doskonały

Rudowłose piękności mają zazwyczaj twarz pokrytą przecudownymi piegami. I nie ma się co ich wstydzić, to w końcu naturalny element dodający tylko wdzięku. Dlatego jeśli podkład, to najlepiej ten lekko lub średnio kryjący. Ukryje on niedoskonałości, ale jednocześnie nie schowa uroczych kropeczek.

Kolejny krok jeśli chodzi o makijaż dla rudej o niebieskich oczach to róż do policzków. Zdecydujmy się na niezbyt dużą jego ilość, utrzymaną w tonacjach koralowych czerwieni, ciepłych brzoskwini czy soczystych moreli. Dobrze, jeśli będzie to róż z delikatnie błyszczącymi dodatkami.

A makijaż oczu do rudych włosów? Zwłaszcza na wieczorowe wyjścia postawmy tu na paletki cieni złote, śliwkowe, liliowe czy turkusowe. Na co dzień możemy zastąpić je przytłumioną miedzią czy fantastycznym cynamonem. Również szmaragd, brąz czy bursztyn będzie wyglądał dobrze.

Makijaż wieczorowy dla rudej nie obejdzie się bez mocnej, intensywnej pomadki. Możemy zdecydować się nawet na najmocniejsze czerwienie czy odważne fiolety, które doskonale będą współgrały z ciepłymi barwami włosów i skóry.

Makijaż ślubny rude włosy

Im intensywniejszy jest kolor Twoich włosów, tym na mocniejsze odcienie makijażu możesz sobie pozwolić. Makijaż ślubny dla rudej wyglądającej wręcz ogniście może być bardziej odważny, zaś dla kobiety o włosach jaśniejszych musi być zdecydowanie bardziej stonowany. Pamiętaj jednak by nawet w przypadku ognistych rudości nie przesadzać z wyrazistością kolorystyki. Wszystko ostatecznie musi się bowiem zgrać z białą czy kremową suknią.

No chyba, że makijaż dla rudzielca z niebieskimi oczami jest połączony z odważniejszą kreacją ślubną, na przykład tą udekorowaną ciemnozielonymi koronkami, falbankami lub kwiatami. Wtedy bez obaw możesz wybierać barwy takie jak szmaragd, malachit lub butelkowa zieleń. Gdy wszystko jest przemyślane i zgrane – wtedy w każdym będzie wywoływało jedynie okrzyk zachwytu.