Już małe dziewczynki w wieku przedszkolnym marzą o tym, by wyglądać jak mama. A jednym z przymiotów mamy jest często to, że wykonuje ona makijaż. O ile jednak u maluchów jest to tylko powód do zabawy, o tyle makijaż dla dwunastolatki do szkoły bywa coraz częstszym standardem. Skoro koleżanki z klasy się malują, to ja też chcę! Dlatego nie obrażamy się na to że nastolatki chcą wyglądać doroślej, tylko podpowiadamy, jak zrobić ładny makijaż do szkoły. Zanim jednak do tego przejdziemy powiemy kilka słów o make-upie do dowodu osobistego. Bo ten przecież mogą mieć również osoby niepełnoletnie.

Zdjęcie do dowodu – makijaż

Fotografia do dokumentów oficjalnych powinna cechować się prostotą i minimalizmem. Dlatego makijaż do dowodu osobistego nie może być zbyt mocny czy ekstrawagancki. Stawiajmy w nim na matowe, delikatne kosmetyki. Zapomnijmy na chwilę o perłowych cieniach do powiek, dużej ilości rozświetlacza czy różu, mocnych pomadkach i brokatowych cieniach lub błyszczykach. Nie przesadzajmy jednak również w drugą stronę – pójście w zbytnie odcienie nude, zwłaszcza o zimnych tonacjach, spowodują że będziesz wyglądała jak chora, przemęczona.

Lekki makijaż dla 15-latki

W wielu szkołach niemile widziane, a nieraz wręcz zakazane są ekstrawaganckie make-upy. Dodatkowo młoda, dojrzewająca skóra nie lubi być obciążana dużą ilością kosmetyków. Zadbajmy więc o to, by modny makijaż do szkoły był zauważalny, ale jednocześnie subtelny i lekki dla cery. Wybierajmy kosmetyki które nie przytykają i tak już obciążonych porów, pozwalają im swobodnie oddychać. A zanim je zastosujemy, zadbajmy o cerę za pomocą kremów i toników dopasowanych do wieku.

Makijaż dla 14-latki krok po kroku

Na początek dobrze oczyśćmy cerę, na przykład używając płynu micelarnego bądź delikatnego toniku. Gdy już to zrobimy, możemy zacząć robić właściwy, idealny makijaż do szkoły. Jego bazą będzie nieobciążający, matowy podkład który ukryje niedoskonałości nastoletniej cery. Gdy defektów na skórze nie jest wiele, można zamiast podkładu zastosować krem BB. Oba te kosmetyki powinny mieć odcień dopasowany do odcienia cery.

Jeśli chodzi o policzki, makijaż dla trzynastolatki może opierać się przede wszystkim o róż w stonowanym odcieniu. Jeśli będzie on zawierał na przykład drobinki złota – dodatkowo rozświetli młodą skórę. Najprostszą wersję make-upu zakończmy lśniącym błyszczykiem do ust oraz czarnym tuszem do rzęs.

Starsze dziewczyny które chcą mocno podkreślić swoją twarz makijaż 17-latki uzupełnią o cienie do powiek (na przykład w odcieniach beżowych), kredkę do oczu lub zastępujący ją eyeliner. Na policzki można dodać także brązer.

Makijaż na wesele dla 15-latki

Jeśli młoda dama wybiera się nie do szkoły, ale na wesele czy dyskotekę, wtedy może ona właściwie wykonać make-up taki sam jak osoby dorosłe. Naturalny makijaż do szkoły w tym wypadku zastępujemy tym zdecydowanym, wyrazistym, zauważalnym z daleka. Kluczem jest jednak to, by nie męczył on zbytnio cery, dlatego musi być oparty o kosmetyki mające możliwie lekką formułę. A po zabawie od razu należy go zmyć, nie zostawiać na twarzy na długie, nocne godziny.