Włosy pełne objętości, lekkie i układające się dokładnie tak, jak chcesz? Taki efekt możesz uzyskać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale i we własnym domu. Wystarczy, że zamiast zostawiać mokre pasma do samodzielnego wyschnięcia postawisz na suszenie włosów na okrągłej szczotce. Gdy nabierzesz wprawy i dołożysz do tego dobrej jakości suszarkę, proces zajmie Ci nie więcej niż kilka-kilkanaście minut (zależnie od długości kosmyków). Te kilka poświęconych chwil odwdzięczy się niesamowitym efektem końcowym!

Suszenie i modelowanie włosów na szczotce

Zanim zabierzesz się za prace stylistyczne, pozwól swoim włosom samodzielnie przeschnąć. Daj im kwadrans na to, by uciekła z nich pierwsza, największa wilgoć. W tym czasie możesz je tylko lekko osuszyć ręcznikiem (zapomnij o mocnym tarciu!) i lekko rozczesać splątane pasma dłońmi. Zanim w Twoje ręce trafi okrągła szczotka do modelowania włosów, zastosuj spray chroniący kosmyki przed działaniem większej ilości ciepła.

Teraz przychodzi czas na wybranie odpowiednich produktów do stylizowania. Szczotki do modelowania krótkich włosów będą miały niewielką średnicę i krótsze, delikatniejsze włoski. Z kolei gruba szczotka do modelowania włosów przyda się kobietom i mężczyznom których pasma sięgają do ramion i dalej. Jeśli nie wiesz, która będzie najlepsza dla Ciebie, po prostu przetestuj obie i na tej podstawie podejmij decyzję. Zwróć uwagę na to, że wykonując suszenie włosów na szczotkę im większa będzie szczotka, tym pasma będą suche szybciej.

Proces stylizacji zacznij od dolnych, spodnich warstw włosów, te wyższe upinając spinką. Zawsze suszenie przeprowadzaj od nasady w stronę końcówek, co pozwoli na dobre zamknięcie łusek włosowych czyli wygładzenie włosa. Pamiętaj też, by szczotki modelujące włosy i suszarki znajdowały się w nieco większej odległości od siebie (nawet 10 centymetrów i więcej). Lepiej postawić na mocniejszy, chłodny nawiew, ale większą odległość – włosy wtedy będą sprawiały wrażenie lżejszych, bardziej napowietrzonych.