Szukasz luksusowego kosmetyku do wrażliwej cery? Dobrym wyborem będzie bez wątpienia olejek różany do twarzy znany też jako olejek z drzewa różanego. Wytwarzany  jest on z bardzo delikatnych płatków róż, zwłaszcza tych damasceńskich. Muszą być one zbierane w bardzo delikatny sposób, a do tego by wytworzyć jeden kilogram czystego kosmetyku potrzeba będzie nawet kilku ton płatków. Dlatego też olejek różany z Bułgarii, Turcji czy dowolnego innego kraju należy do dość drogich specyfików. Na szczęście prostą jego wersję można zrobić samodzielnie we własnym domu.

Jak zrobić olejek eteryczny różany?

By wykonać domowy kosmetyk, będzie potrzebnych Ci kilka garści płatków róż oraz olejek z pestek winogron lub ten migdałowy. Całość łączymy razem, wkładamy do szklanego słoika i szczelnie zamykamy. Teraz olejek różany – przepis mówi o tym, by zestaw zostawić do maceracji, czyli długotrwałego moczenia się, czego efektem będzie przenikanie się zapachów. Miejsce, w którym postawimy słoik, musi być ciepłe i nasłonecznione. Czas potrzebny na pełną macerację to około trzech tygodni. Po tym czasie olejek różany właściwości ma już odpowiednie. Trzeba go tylko odcedzić na gęstym, metalowym sitku, przelać do ciemnej buteleczki i schować do lodówki.

Olejek różany – jak stosować?

Gdy już wiesz wszystko o tym, jak przygotować kosmetyk, czas na jego prawidłowe zastosowanie. Wystarczy, że nasz naturalny olejek różany dodamy do wybranego przez siebie kosmetyku pielęgnacyjnego bądź myjącego (na przykład tego z olejem macadamia) i dokładnie całość wymieszamy. Oczywiście można też go nanosić na włosy i skórę w postaci czystej, jednak naszym zdaniem lepiej jest połączyć działanie olejku i właściwości kosmetyku o innym składzie.

Olejek różany na twarz i ciało zadziała łagodząco i uelastyczniająco. Wykazuje on także działanie odprężające, rozluźniające, antyseptyczne, kojące i usuwające zasinienia powstające pod oczami. Jest to preparat delikatny, dlatego mogą go stosować także osoby ze skłonnościami do alergii skórnych.