Wydawałoby się, że wszystkie zabiegi pedicure wyglądają podobnie. Chodzi w nich bowiem o to, by zadbać o nasze stopy, pięty, paznokcie, by wyglądały one pięknie i zdrowo. Co do zasady – tak jest. Ale w szczegółach istnieje jednak bardzo wiele różnic. Pedicure kosmetyczny to bowiem zabieg wyłącznie pielęgnacyjny, kończący się zazwyczaj pomalowaniem płytki paznokcia na wybrany kolor. Z kolei pedicure podologiczny to, mówiąc w skrócie, już zabieg, który ma rozprawić się z odciskami na stopach, pęknięciami skóry, modzelami, wrastającymi paznokciami, grzybicą i innymi schorzeniami.

PEDICURE PODOLOGICZNY – CO TO JEST DOKŁADNIE?

Na początku zaznaczmy, że dobry pedicure podologiczny będzie bezbolesny i bezpieczny. By tak było, musi go wykonać dyplomowany podolog który skończył kurs pedicure podologiczny, używający specjalistycznych, sterylnych narzędzi. W takich warunkach możliwa jest odpowiednia, całościowa pielęgnacja stóp, w skład której wejdą:

  1. skrócenie     długości płytki paznokcia i nadanie jej odpowiedniego kształtu,
  2. praca nad     wałami znajdującymi się wokoło paznokci, dokładne ich     opracowanie,
  3. zadbanie o całe     podeszw stóp, opracowanie każdego ich problemu,
  4. pozbycie się     nadmiernie zrogowaciałego naskórka,
  5. część     pielęgnująca stopy i dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej.

PEDICURE PODOLOGICZNY

Tyle teorii. A jak wygląda pedicure podologiczny w praktyce? Jak przebiega pedicure podologiczny krok po kroku?

Na początku konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu chorobowego z pacjentem. Chodzi tu o zdiagnozowanie tak schorzeń stów, jak i wszystkich innych chorób mogących mieć wpływ na cały nasz organizm. Punkt kolejny to analiza i ocena stanu stóp pacjenta. Następuje sprawdzenie ich kondycji, zdiagnozowanie problemu, zdiagnozowanie zagrożeń i zaplanowanie dokładnych działań. To jest też moment, w którym możemy zadać pytania terapeucie, rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Dalej manicure podologiczny to zdezynfekowanie całych naszych stóp przy użyciu odpowiednich preparatów, a następnie przejście do właściwego zabiegu, który opisaliśmy powyżej.

Na koniec trzeba odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje pedicure podologiczny? Czy pedicure podologiczny cena jest bardzo wysoka czy jednak niska? To wszystko zależy. Zależy pod pierwszy od skali problemu naszych stóp. Dodatkowo pedicure podologiczny Warszawa będzie kosztował zazwyczaj zdecydowanie więcej niż ten wykonany w niewielkim gabinecie w małej miejscowości.