Jednym z elementów właściwej pielęgnacji stóp jest złuszczanie, wygładzanie i zmiękczanie ich skóry wykorzystując specjalnie do tego celu przeznaczone kosmetyki do peelingu. Należy ich używać regularnie, przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, gdy odkrywamy stopy.

Zaprocentuje to piękną, gładką skórą stóp oraz ich atrakcyjnym wyglądem. Ten rodzaj zabiegu dodatkowo poprawia krążenie i działa relaksująco, dając uczucie lekkości. Jak stosować peelingi i spośród jakich typów preparatów do stóp możemy wybierać? Rodzaje preparatów oraz sposób ich działania i stosowania prezentujemy poniżej.

Jak stosować peeling do stóp?

Sam krem złuszczający, nawet z najwyższej półki nie będzie w pełni skuteczny, jeśli nasze stopy nie zostaną odpowiednio przygotowane. Przed złuszczaniem naskórka zaleca się wymoczenie stóp w ciepłej, ale nie gorącej wodzie dodając sól do stóp, a nawet zwykłą sól kuchenną z dodatkiem paru kropli ulubionego olejku eterycznego. Po takim zabiegu dopiero przystępujemy do nakładania peelingu, masując nim stopy.

Równie ważnym etapem co wymoczenie stóp jest postępowanie po peelingu, kiedy nakładamy krem nawilżający do stóp. Warto jednak zauważyć, że są sytuacje, w których peelingów nie należy stosować. W pierwszej kolejności są to świeże rany na stopach lub duże pęknięcia skóry.

Rodzaje preparatów peelingujących do stóp

Preparaty peelingujące do stóp powinno się stosować regularnie, najlepiej z częstotliwością jednego zabiegu tygodniowo. Można wybierać spośród różnych typów produktów złuszczających, jak kremy z peelingiem, maski peelingujące czy skarpetki złuszczające. Zadaniem każdego z tych kosmetyków jest usunięcie martwego naskórka, a tym samym poprawa wyglądu skóry, a co za tym idzie również zdrowia stóp.

Przykładem dobrego peelingu jest peeling do stóp w kremie przeznaczony zarówno do pielęgnacji domowej, jak i salonowej – FOOT SCRAPER – produkt soln-cukrowy zawierający w swoim składzie również kombinacje naturalnych olejków oraz masło shea. Działa regenerująco na skórę i daje jej dużą dozę nawilżenia, dzięki czemu jest gładka. Atutem produktu jest również świeży cytrusowy zapach.

Również produkty, które mamy na co dzień w domu mogą doskonale posłużyć jako środki do mechanicznego peelingu stóp. Domowy peeling do stóp najlepiej oprzeć na cukrze, na kawie mielonej lub też na obu tych składnikach otrzymując domowy peeling cukrowy z kawą. Możemy do nich dodać odrobinę ulubionego olejku eterycznego i oliwkę dla dzieci czy chociażby oliwę z oliwek.