Zarówno latem, jak i podczas ferii zimowych dzieci chętnie jeżdżą na obozy i inne typy zorganizowanego wypoczynku. Co jednak w sytuacji, gdy najmłodsi przez cały czas wolny muszą zostać w mieście? Jak zapełnić im czas w trakcie którego rodzice są w pracy? Dobrą odpowiedzią na ten problem są półkolonie dla najmłodszych. Znajdziemy je w każdej większej miejscowości. Czasem organizują je ośrodki kultury, czasem – dodatkowo instytucje prywatne. Z jakiej dokładnie oferty możemy skorzystać?

Półkolonie zimowe na sportowo

W ich ramach można realizować te pasje naszej pociechy, które związane są z aktywnością fizyczną. A jeśli malec takich pasji jeszcze nie ma – to dobry czas by spróbował różnego rodzaju ruchu. Bardzo popularne są chociażby półkolonie na basenie, podczas których doświadczeni instruktorzy uczą pływania od podstaw czy doskonalą już posiadaną przez podopiecznych technikę.  Można też wybrać półkolonie z końmi. Na nich fachowcy oswoją malucha ze zwierzęciem, nauczą obchodzenia się z nim i dbania o nie, a na koniec pokażą, jak poprawnie i bezpiecznie jeździć na koniu. Takie półkolonie w siodle to naprawdę niesamowita przygoda! Oferta jest jednak dużo szersza. Możemy wysłać dzieci na zajęcia taneczne, piłkarskie, akrobatyczne czy nawet narciarskie.

Letnie półkolonie po angielsku

W obecnych czasach trzeba znać płynnie przynajmniej język angielski. Bez niego ciężko jest podróżować za granicę naszego kraju, sprawia to trudności także przy szukaniu wymarzonej pracy. W zdolności lingwistyczne najlepiej inwestować od bardzo wczesnego dzieciństwa, kiedy to nasz mózg jest najbardziej chłonny. Półkolonie z angielskim niejednokrotnie odbywają się w grupach międzynarodowych. Dzięki temu nasza pociecha nie tylko zdobywa nową wiedzę, ale też poznaje nowych przyjaciół i otwiera się na nowe, odmienne kultury.

 A może półkolonie z programowaniem?

Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od komputera. Owszem, tak jak z każdym innym uzależnieniem, tak i tu trzeba walczyć z tym problemem. Jednym z ciekawych sposobów jest jego kreatywne wykorzystanie. Gdy więc Twoja pociecha marzy o tym, by spędzić półkolonie przy komputerze, zaproponuj jej zajęcia z programowania. Podczas takich spotkań dziecko wzmocni umiejętność analitycznego myślenia i nauczy się pracy metodą projektową. Stanie się też bardziej innowacyjne i w praktyce dowie się czym jest interdyscyplinarność. Wszystkie te kompetencje są niezbędne dla każdego nowoczesnego człowieka.