Z roku na rok coraz więcej przedmiotów kupujemy przez internet – dotyczy to zresztą nie tylko elektroniki czy drobiazgów, ale również instrumentów muzycznych, ubrań czy obuwia. Jednak zanim złożysz zamówienie na gitarę przez internet, dobrze się zastanów, ponieważ nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Zobacz, dlaczego warto wcześniej wziąć gitarę do ręki i czemu najlepiej kupić ją stacjonarnie.

Nie wszystko warto kupować w sieci, instrumenty kupuj stacjonarnie

Coraz częściej przed kupnem upatrzonego przedmiotu szukamy o nim informacji w sieci – dotyczy to także sprzętu muzycznego. Chociaż wydawać by się mogło, że zdecydowanie pozytywne komentarze są wystarczające do podjęcia dobrej decyzji zakupowej, to nie zawsze okazuje się to wystarczające. Większość mniej lub bardziej doświadczonych gitarzystów przyznaje, że „ogranie” gitary, zanim się ją kupi, wpływa w ogromnym stopniu na późniejszą satysfakcję z jej użytkowania. Trzymając ją w rękach, możesz zobaczyć ile waży, czy dasz radę na niej wygrywać trudne akordy oraz czy faktycznie czujesz się z nią dobrze. Poza tym zyskujesz pewność co do konkretnego modelu i unikasz zniecierpliwienia powodowanego oczekiwaniem na przesyłkę. Dlatego też każdy, kto poważnie myśli o kupnie gitary, zrobi najlepiej, jeśli wcześniej ją po prostu dokładnie przetestuje. Zdarza się również, że niektóre egzemplarze (zwłaszcza modeli budżetowych) są niedopracowane i po prostu nie da się na nich poprawnie grać lub nauczyć grania. Wzięcie konkretnego egzemplarza do ręki pozwala się pozbyć wszelkich wątpliwości i upewnić się, że będziesz zadowolony z wybranego instrumentu.

Możesz wypróbować kilka z nich!

Kupując w sieci, najczęściej decydujesz się na tylko jeden model i egzemplarz. Natomiast w sklepie masz możliwość dotknąć i zagrać na kilku z nich. W suchej specyfikacji technicznej tego nie wyczytasz, ale często okazuje się, że naprawdę warto dołożyć te kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, aby cieszyć się o wiele bardziej dopracowanym instrumentem. W sklepie może okazać się, że już po kilku chwilach doapsujesz model, z którym najlepiej się będziesz czuł i który pozwoli Ci czerpać więcej przyjemności z każdej chwili spędzonej z gitarą. Te kilka godzin spędzonych w sklepie muzycznym może więc zaowocować wyborem gitary, która okaże się Twoim kompanem na lata. Nie sposób również zapomnieć o możliwości skorzystania z porad doświadczonych sprzedawców, którzy zwłaszcza niedoświadczonym pomogą w odnalezieniu instrumentu idealnego. Tego w sieci nie znajdziesz!