Istnieje wiele naturalnych substancji używanych do wzmacniania naszych pasemek. Od lat lubiana i doceniana jest chociażby woda morska do włosów. Dlaczego jej popularność nie maleje? Ponieważ ten prosty produkt potrafi doskonale wzmocnić strukturę włosów, oczyścić je i pobudzić do wzrostu. Dodatkowo jego ceny zaczynają się już od poziomu mniej niż 30 złotych, a można znaleźć także wersje kosztujące mniej niż 20 zł. Sprawdźmy, co jeszcze potrafi dobra sól do włosów i dlaczego warto ją stosować na co dzień u osób w każdym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Sól morska na włosy – jak działa?

Omawiany składnik pozyskiwany często z Morza Martwego jest składnikiem bardzo wielu szamponów, płukanek czy masek mających wzmocnić nasze włosy oraz wzmacniać łupież na nich się pojawiający. Szampon z solą morską i każdy inny kosmetyk o tym składzie będzie bogaty w wapń, magnez, potas, sód, bromki oraz chlorki. Zapewnia to działanie pielęgnacyjne, jak również lekko złuszczające, pobudzające i podkręcające naturalne fale obecne na naszych pasemkach. Poza tym spray z solą morską do włosów ochroni kosmyki przed zbytnim przetłuszczaniem się, sprawi że krążenie krwi w skórze głowy będą lepsze a reakcje alergiczne na skórze głowy zostaną wyciszone.

Woda z solą morską do włosów – na co uważać?

Omawiane kosmetyki mają ogromnie dużo zalet. Jednak pamiętajmy, że sól morska z szamponem potrafi działać odwadniająco, wysuszająco. W efekcie doprowadzi to do osłabienia włosów, do ich zwiększonej łamliwości. By wykorzystać wyłącznie dobre działanie soli morskiej na włosy, używajmy jej nie częściej niż raz na siedem-czternaście dni. A gdybyśmy zauważyli, że i to nam nie służy, przerzućmy się na inne preparaty odżywiające naszą fryzurę.

Kosmetyki do włosów z solą morską – rodzaje

Wspomnieliśmy już o szamponach i sprayach zawierających omawiany składnik. Ale równie dobry preparat z solą morską do włosów to kremowa odżywka. Szampon i odżywka służą przede wszystkim do pielęgnacji, zaś spray (tak zwana mgiełka do włosów z solą morską) jest chętnie stosowany podczas stylizacji fryzur.