Bez względu na to, czy Twój naturalny kolor włosów to blond, rudy, czarny lub dowolny inny – czasem chce się go zmienić. Pierwszym pomysłem prowadzącym do tego celu są farby. Ich minusem (uznawanym też za plus) jest jednak to, że ich kolor jest trwały, nie zmyje się po stosunkowo niedługim czasie. By zmienić odcień będziemy musieli więc albo nakładać nową farbę, albo poczekać aż kosmyki odrosną. Dla tych osób więc, które lubią częste zmiany, polecane są szamponetki blond efekt i te w innych odcieniach. Ich wybór jest naprawdę ogromny, dlatego w mig znajdziemy kolor który nas w danym momencie interesuje.

Wszystko o szamponetkach

Na samym wstępie zaznaczmy, że szamponetki brąz, blond, niebieskie i wszystkie inne nie koloryzują włosów w sposób trwały. Efekt dzięki nim uzyskany zazwyczaj znika po kilku myciach kosmyków (zazwyczaj od sześciu do ośmiu). Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że omawiane produkty nie wnikają wgłąb włosa, w jego strukturę. Zamiast tego pigment w nich zawarty otacza ścianki każdego włoska. Nie niszczymy więc włosa, nie przesuszamy go. Można więc powiedzieć, że szamponetki niszczą włosy praktycznie w zerowym stopniu.

Duży plus nosi krótką nazwę: szamponetki cena. Najtańsze z nich kupimy za zaledwie kilka złotych. Absolutnie każdy może więc sobie pozwolić na taką koloryzację. I to nawet wtedy, gdy robi to pierwszy raz w życiu – wszelkie niedoskonałości w efekcie końcowym pożegnamy myjąc głowę kilkukrotnie.

Szamponetka na ciemne włosy? Nie zawsze dobra

Omawiane produkty są w stanie zmienić kolor naszych pasemek o maksymalnie trzy tony. Jeśli więc marzy nam się mocne rozjaśnianie włosów szamponetką, nie będzie to możliwe. W jej składzie nie znajdziemy substancji utleniających pasemka, które są podstawą każdego procesu fryzjerskiego rozjaśniania.

Gdy natomiast mamy bardzo jasne włosy, nie powinniśmy na nie nakładać szamponetki odcienie mające bardzo ciemne. Nie dość, że możemy nie osiągnąć zamierzonego efektu, to jeszcze ten uzyskany utrzyma się przez krótszy czas niż byśmy tego oczekiwali.

Czy jest niebieska szamponetka?

Większość kobiet koloryzując włosy decyduje się na te odcienie, które są naturalnie spotykane na włosach. Jeśli jednak chcesz poszaleć podczas wakacji czy zwrócić na siebie uwagę na przyjęciu, przyda Ci się szamponetka do włosów niebieska. Zarówno ona, jak i szamponetka różowa, najlepszy efekt dadzą na włosach naturalnie jasnych bądź też tych wcześniej rozjaśnionych. Koloryzacja włosów szamponetką w tak odważnej barwie może dotyczyć zarówno całych pasemek, jak i tylko ich końcówek. Wybrać możemy tony delikatne, przytłumione, ale też te neonowe, obok których nikt nie przejdzie bez zwrócenia uwagi.

Szamponetki – sklep, gdzie kupić?

Wszystkie kolory szamponetek dostępne są w drogeriach internetowych. Przeglądając ofertę już tylko kilku z nich z łatwością znajdziemy nasz wymarzony, oryginalny odcień. Drogerie stacjonarne ofertę mają zazwyczaj mniejszą, ale nie znaczy to wcale że nudną. Te najlepsze na swoich półkach umieszczają niebieskie szamponetki, popularne szamponetki odcienie brązu oraz całą masę innych.