Krótkie włosy damskie – dla kogo? jak ułożyć?

Kobiety coraz częściej wybierają krótkie włosy. Krótkie fryzury damskie stały się symbolem niezależności, a także ładnie podkreślają kształt twarzy. Są korzystne szczególnie w okresie lata, kiedy długie włosy stają się niewygodne. Cięcie na krótko – jest to termin tak szeroki, że z łatwością możemy wymienić przynajmniej kilka popularnych fryzur, w których włosy kończą się na wysokości ucha, a nawet wyżej. Krótkie fryzury to częsty wybór wśród kobiet po czterdziestce. Jakie trendy zdominują nadchodzący letni sezon 2017? Jak ułożyć krótkie włosy? 

Krótkie włosy damskie – dla kogo? jak ułożyć?

Każda krótka fryzura uwydatnia kształt twarzy. W krótkim uczesaniu najlepiej prezentują się kobiety o twarzach symetrycznych, czyli najczęściej w kształcie serca. Okrągła lub prostokątna twarz wcale nie musi być przeszkodą w noszeniu krótkich włosów – cięcie musi być jednak bardziej przemyślane. Paniom z owalnym kształtem twarzy poleca się pazurki, które dodadzą buzi wyszczuplenia. Kobiety z mocno zarysowaną szczęką powinny postawić na włosy dość długie do tego, by można je było lokować. Twarz w kształcie trójkąta nie lubi towarzystwa włosów, które kończą się na linii brody – w ten sposób spiczasta broda zostaje jeszcze bardziej podkreślona. Krótkie włosy damskie i wygolone boki to propozycja dla odważnych Pań. Dodaje charakteru, a także jest wygodna, zwłaszcza latem. 

Gdy narzekamy na to, że nasza twarz jest podłużna, to nie dodawajmy jej długości i lepiej zrezygnujmy z włosów czesanych na krótkiego boba lub z irokezem. Krótkie fryzury zdecydowanie odejmują lat. Dlatego dojrzałe panie powinny spojrzeć na nie bardziej łaskawym okiem. Jeśli chodzi o figurę, to krótkie cięcie idealnie pasuje dla kobiet niskich, które nie są zbyt barczyste. Idealnie sprawdzi się także dla puszystych. Włosy nie wychodzące za linię brody nie są polecane przy chudej szyi. Kolor włosów? Nie jest ważny – tym bardziej, że możemy swobodnie eksperymentować. Przy krótkich włosach możemy przekonać się, z jakim kolorem jest nam najbardziej do twarzy. W końcu pasma odrastają i nawet jeśli kolor nie jest trafiony, to możemy się go szybko pozbyć – wystarczy ponowne cięcie. Krótkie włosy idealnie sprawdzą się dla pukli cienkich i zniszczonych. Długie włosy podkreślają słabą kondycję włosa, natomiast krótkie pozwalają bardziej zadbać o pielęgnację i wyhodować w ten sposób nowe, zdrowe pasma.

Krótkie włosy

Nieograniczone możliwości

Może się wydawać, że nie ma zbyt wielu możliwości na stylizację krótkich włosów. Nic bardziej mylnego! Krótkie włosy możemy poddawać dość swobodnym zmianom – od starannie ułożonych fryzur, jakby pod linijkę, aż do artystycznego nieładu naszej czupryny. Krótkim włosom służy objętość i to właśnie im dedykowane są wszelkiego rodzaju pianki i inne produkty, które wizualnie dodadzą rozmiaru. W przypadku krótkich fryzur jest to o tyle korzystne, że takie preparaty wystarczy po prostu wetrzeć we włosy.

Wielu wariacjom poddawana jest grzywka – podniesiona, wygląda świetnie przy krótkich włosach. Może też swobodnie opadać na twarz. Modelowanie krótkich włosów, jeśli chcemy, by ich wygląd był zdecydowanie mniej grzeczny, warto zacząć mając pod ręką produkty takie jak gumy czy pasty do stylizacji i utrwalania. Jeżeli zdecydujemy się na większą objętość na samym czubku głowy, to tym samym nadamy naszej twarzy młodszego wyglądu.

Krótkie włosy

Kosmetyki do stylizacji włosów znajdziesz w sklepie amfora.pl

Krótkie włosy damskie – dla kogo? jak ułożyć?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a