Odcisk to dolegliwość, która przynajmniej raz w życiu dopadła każdego z nas. Wystarczy że dłużej popracujemy dłońmi (na przykład w ogrodzie czy warsztacie majsterkowicza), a już możemy zauważyć że skóra w jednym z miejsc nam zgrubiała i pojawił się charakterystyczny bąbelek. Absolutnie zły sposób na odciski na dłoniach to ich przebijanie i zrywanie problematycznego naskórka. Może prowadzić to tylko do pojawienia się zakażenia i związanego z nim stanu zapalnego. Co więc robić by ulżyć sobie w kłopocie?

Domowe sposoby na odciski na dłoniach

Skóra, która znajduje się w obszarze odcisku jest zazwyczaj dość twarda, a przez to nieprzyjemnie bolesna. Dobry sposób na odciski, który pozwoli ją zmiękczyć, to łatwy przygotowaniu peeling. Z czego może się składać jego domowa wersja? Chociażby z łyżeczki oliwy z oliwek i łyżeczki płynnego miodu wymieszanych z dwiema łyżeczkami cukru. Równie dobrze zadziała olej kokosowy połączony ze zmielonymi płatkami owsianymi i łyżką cytryny czy peeling z dwóch łyżeczek zmielonych migdałów, miodu i dowolnego roślinnego oleju.

Inna odpowiedź na to, jak pozbyć się odcisków na dłoni, to ciepłe, zmiękczające kąpiele. Użyj do nich na przykład soli morskiej, płatków owsianych i opcjonalnie ulubionego olejku eterycznego. Z kąpieli korzystaj nawet dwa razy na dzień, mocząc dłoń przez około dwudziestu minut.

Nieprzyjemnie zrogowaciały naskórek pomogą usunąć także okłady. Jak usunąć odciski na dłoniach z ich pomocą? Wystarczy, że do problematycznego obszaru przyłożymy ciepłą, wcześniej zaparzoną torebkę czarnej herbaty. Alternatywą są okłady z płatków owsianych namoczonych w ciepłej wodzie czy okłady z chlebowego kwasu.

Co powinien zawierać krem na odciski na dłoniach?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, by jednocześnie stosować metody domowe i te oparte o gotowe kosmetyki drogeryjne czy apteczne. Dlatego warto wiedzieć, co powinien zawierać skuteczny krem czy maść na odciski na dłoniach. Ich najlepsze składniki aktywne sprawdzone w wielu badaniach to między innymi mleko kozie, aloes oraz mocznik. Oprócz nich dużą efektywnością wyróżniają się witamina A, ekstrakt z jagód i ananasa, lanolina oraz różnorodne roślinne oleje. Wszystkie one mocno nas wesprą w tym, jak pozbyć się odcisków na rękach.

Czy to wszystko co mamy dostępne w walce z powyższymi zmianami? Na szczęście nie. Kolejną dobrą rzeczą są plastry na odciski na dłoniach które posiadają właściwości nie tylko usuwające, ale też łagodzące ból i amortyzujące uderzenia i naciski. Warto na własnej skórze je sprawdzić, bo potrafią zdziałać niemal cuda.